Batman kayyımı 635 milyonluk AVM’yi 150 milyona AKP’lilere sattı

Batman Belediyesi kayyımı, kent merkezindeki 635 milyon değerindeki Batman Park AVM’yi 150 milyon TL’ye AKP İl Başkanı Akif Gür'ün de yönetiminde bulunduğu Golden Park A.Ş’ye sattı.

Batman kent merkezinde 8 bin 557 metrekarelik alan üzerine inşa edilen Batman Park  AVM, belediyeye kayyım atanması sonrası, 26 Kasım 2021’de satışa çıkarıldı.

12 Mayıs’ta görev yeri değiştirilen kayyım Hulusi Şahin başkanlığında toplanan İhale Komisyonu, katılım olmadığı gerekçesiyle ihaleyi iptal etti. Kayyım yönetimi bugün ise ikinci kez ihaleye gitti. AVM için belirlenen satış fiyatı ise, 150 milyon TL olarak belirlendi.


İHALEYE KATILAN TEK ŞİRKET…

Batman Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) İl Koordinasyon Kurulu’nun (İKK)  635 milyon 375 bin TL değer biçtiği AVM, AKP İl Başkanı Akif Gür’ün de yönetiminde bulunduğu Golden Park A.Ş’ye verildi.

Batman Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen ihaleye Golden Park A.Ş.  dışında katılım olmazken, Batman Park AVM, 150 Milyon 10 bin TL’ye bu şirkette satıldı.  AVM’nin satışı şirket tarafından duyurulurken, konuya dair belediyeden bir açıklama yapılmadı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ