Arınç’tan Ahmet Hakan’a: Ne zaman Ahmet Kaya’nın Entel Maganda şarkısını dinlesem seni anımsarım

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan’a yönelik çok sert ifadeler kullandığı bir açıklama yaptı.


Arınç, Hakan’ın Hürriyet’i “magazin ve bulvar gazetesi” haline getirdiğini belirterek, Nazım Hikmet’in sözleriyle eleştiride bulundu.

Eski Başbakan Yardımcısı ve TBMM Başkanı Bülent Arınç, kendisi için “bütün siyasi kariyerini Erdoğan’a borçlu” diyen Hürriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan Coşkun’a yönelik sert ifadeler kullandığı bir açıklama yaptı. Sosyal medya hesabındaki açıklamasında Arınç, Nazım Hikmet’in “Günde on kaat, bir çift rugan pabuç, sıcak bir döşek ve üç yüz papellik rahat için…” ifadesini hatırlatarak, “Güzel günlerini sattın” yorumunda bulundu.


‘RÜZGARA GÖRE SAVRULDUN’

“Bak aslanım!” başlıklı açıklamasında Arınç, “Sen belki daha üniversitede bile değildin. Ben Refah Partisi için DGM’de yargılanıyordum” ifadesini kullandı. “Sen dönüştüğün zamanlarda ben Başbakan Yardımcısıydım” diyen Arınç, “Sonra sen dönüşmekten birkaç adım öteye geçtin, dalından kopan yaprak misali rüzgara göre savruldun…” ifadesini kullandı.
 
‘SENİNLE YAŞAMAK ZORUNDA OLDUĞU İÇİN KEDİN SEKTER’E ACIYORUM’ 

Ahmet Hakan’ın “yaşadığı savrulma sonucu tüm değerler bütününü kaybederek” merhum müftü babasının kemiklerini sızlattığını savunan Arınç, “Öyle ki seninle yaşamak zorunda olduğu için acısı her fotoğrafında yüzünden okunan kedin Sekter’e dahi acıyorum” ifadesini kullandı.

‘ERDOĞAN’A ARTIK KABUL GÖRDÜĞÜN UÇAKTA BİZZAT KENDİN SOR’ 

Bülent Arınç, kendisi için “siyasi varlığını Erdoğan’a borçlu” diyen Ahmet Hakan, şu öneride de bulundu: “Eğer siyasi varlığımı sadece ve sadece Sayın Cumhurbaşkanına borçlu olduğumu ve yukarıda yazdıklarımın doğru olmadığını düşünüyorsan 40 yıllık dava arkadaşım Recep Tayyip Erdoğan’a artık kabul gördüğün uçakta bizzat kendin sor.”

ARINÇ’IN İDDİASI: HÜRRİYET’İN BİRÇOK ÇALIŞANINA WHATSAPP ÜZERİNEN TALİMAT VERİLİYOR 

Bülent Arınç, Hürriyet gazetesine WhatsApp üzerinden “talimat verildiğini” iddiasını da gündeme getirerek, “Eğer olur da bu soruyu sormanın senin haddini aşacağını düşünüyorsan, sorunu -sen dahil olmak üzere- yöneticiliğini yaptığın gazetenin birçok çalışanına Whatsapp’tan talimat verenler üzerinden sor!” dedi.

Arınç, “muhtelif hadsizlikleri karşısında bugüne kadar sükut ettiğini” söylediği Ahmet Hakan’a, “Bu hadsizliklerine son vermen için başkaları gibi kapalı kapılar ardında değil, kamuoyunun gözü önünde seni ilk ve son kez muhatap alıyor ve uyarıyorum” yorumunda bulundu.

Arınç, açıklamasının “Sonsöz” kısmında ise şu ifadeyi kullandı: “Ne zaman Ahmet Kaya’nın Entel Maganda şarkısını dinlesem seni anımsarım.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ