Antalya Cumhuriyet Başsavcılığından Ayşe Özdoğan açıklaması

Antalya Başsavcılığı kanser hastası Ayşe Özdoğan’ın tedavi süreci ve infaz erteleme işlemlerinin aksatıldığı yönündeki haberler üzerine açıklama yaptı.


Kanser tedavisi görebilmek için hakkındaki mahkumiyet kararının ertelenmesini isteyen Ayşe Özdoğan’la ilgili Antalya Başsavcılığından açıklama geldi.

Basında çıkan haberler üzerine Antalya Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada “Özdoğan’ın tedavi sürecinin ve infaz erteleme işlemlerinin aksatıldığı yönündeki iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.” ifadeleri kullanıldı.


BAŞSAVCILIK AÇIKLAMASI

Başsavcılık açıklamasında, nihai karar için Özdoğan’dan ek rapor istenmesine de değinerek şöyle denildi:

“Anılan Kanun hükmü gereğince rapor, onay için İstanbul Adli Tıp Kurumu Başkanlığına gönderilmiştir. Adli Tıp Kurumunca yapılan değerlendirmede ise kesin karar için ilgilinin bizzat hazır edilmesi istenmiştir.

Ancak, hükümlünün sağlık durumu elvermediğinden Adli Tıp Kurumuna gidemeyeceğini beyan etmesi nedeniyle Adli Tıp Kurumu, yerel hastane tarafından yapılmak üzere ek tetkikler istemiş, temin edilecek raporların gönderilmesi ile -kişi bizzat hazır olmadan- bir karar vereceğini bildirmiştir.”CEZA ERTELEMESİ İSTEDİ

Ayşe Özdoğan, ‘silahlı terör örgütüne üye olmak’ suçlamasıyla açılan bir davada 9 yıl 4 ay hüküm giymiş, sağlık durumundan dolayı ceza infazının ertelenmesi için başvuruda bulunmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ