Altun’a göre Konya’daki katliam ideolojik değil: Provokasyon, yalan

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Konya'da aynı aileden 7 kişinin silahla öldürüldüğü katliamın “ideolojik saiklerle” gerçekleşmediğini savundu.


Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Konya’da 7 kişinin katledildiği saldırıda, katil saldırganların olay sonrası “Burada tek bir Kürt kalmayacak” şeklindeki sözlerine rağmen ‘ideolojik saik’ olmadığını iddia etti.

Altun, “Bu cinayetin, bu vahşi katliamın ideolojik saiklerle işlendiği propagandası tam anlamıyla bir provokasyondur, yalandır” ifadesini kullandı.


Altun, şunları kaydetti: “Sayın Cumhurbaşkanımız, bu elim olayın aydınlatılması için yapılan çalışmaları yakından takip etmektedir. Faillerin en kısa sürede yakalanarak adalete teslim edilmeleri için olayla ilgili çok yönlü soruşturma devam etmektedir. Toplumu bölmek ve halkı birbirine düşürmek için bu vahşi olayı istismar etmeye çalışan fırsatçı ve sorumsuz şahısları itidale davet ediyoruz.”

“Medyamızı ve kamuoyumuzu olayla ilgili yaratılan bilgi kirliliği konusunda dikkatli olmaya çağırıyoruz. Bu vesileyle bir kez daha hatırlatmak isterim ki birlik ve beraberliğimizi ne bölücü unsurlar, ne de böylesi elim bir hadiseyi istismar etmeye çalışan kötü niyetliler bozabilir. Biz biriz, beraberiz, Türkiye’yiz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ