Alaattin Çakıcı piyasadan çekildi!

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıklamalarına başlamasının ardından “susması için” mektup yayınlayan Alaattin Çakıcı’nın daha sonra sessizliğe bürünmesinin nedeni ortaya çıktı.
Çakıcı’nın “piyasadan çekilmesi” yönünde aldığı mesaj sonrası, durum normalleşene kadar yurt dışına çıktığı iddia edildi.

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in açıkladığı iddialar ülke gündemini oluşturmaya devam ediyor. MHP lideri Devlet Bahçeli’nin “dava arkadaşım” olarak nitelediği ve hapisten çıkması için özel kanun çıkarılan mafya lideri Alaattin Çakıcı’nın da “durum normalleşene kadar” yurt dışına çıktığı öne sürüldü. Çakıcı, açıklamalara başlayan Peker’e susması için mektup yayınlamış, sonrasında ise suskunluğa bürünmüştü.

PİYASADAN KAYBOL TALİMATI VERİLDİ


T24‘ten Tolga Şardan, resmi kayıtlara göre Türkiye’nin en kalabalık organize suç örgütünü yöneten Çakıcı’nın olaylar normalleşene kadar Kıbrıs’ta ikamet edeceğini öne sürdü. Kıbrıs’ın Türkiye’nin yeraltı dünyası için büyük önem taşıdığını belirten Şardan’ın yazısı şöyle:

“Sus ve piyasadan kaybol” talimatı

Doğrusu; ortalık bu kadar karışıkken, ben de merak ettim Alaattin Çakıcı’nın nerelerde olduğunu?

Ankara ve İstanbul çevrelerinde yaptığım araştırmada sorunun yanıtına ulaştım.

Emniyet kaynaklarından elde ettiğim bilgilere göre, birileri Çakıcı’ya ‘sus ve piyasadan çekil’ demiş.

Cezaevinden çıkış süreciyle birlikte kimilerine göre “fazlasıyla piyasada görünen ve dikkat çeken, siyasi polemiklerin ve tartışmaların odağında yer alan” Çakıcı için yeni bir hayat organize ediliyor sanırım.

YENİ ADRESİ KARA PARA CENNETİ: KIBRIS

Yine edindiğim bilgiye göre; Çakıcı, durum normalleşene kadar bir süre Türkiye sınırları dışında yaşayacak.

Gözlerden ırak kalması sağlanması amacıyla Çakıcı’nın bir nevi zorunlu ikamet olarak da tanımlanabilecek yeni adresi Yavru Vatan!

Büyüteç yayımlandıktan sonra Çakıcı muhtemeldir ki, Ankara veya İstanbul’dan hatta Bodrum’dan da görüntü verebilir. Ama bir detay daha vereyim.

Çakıcı’nın ikamet etmesinin ötesinde işlerini yürütmesinin sağlanması amacıyla Kıbrıs’ta bir ofisi olacak. Öyle ki, tefrişi de bitti ya da bitmek üzere.

Resmi kayıtlara göre; Türkiye’nin en kalabalık organize suç örgütünü yönettiği belirtilen Çakıcı, ana vatandan onay çıkıncaya kadar Kıbrıs’ta ikamet etmek zorunda kalacak!

Bendeki bilgiler böyle. Tabii, Kıbrıs’ın Türkiye’nin yeraltı dünyası için ne tür önem taşıdığını söylememe gerek yok.

Özellikle, organize suç örgütü liderinin ifşaatlarından sonra son yıllarda Kıbrıs’ın adının karıştığı olaylarla ilgili iddialar birbiri ardına ortaya atılıyor.

Gazeteci Kutlu Adalı cinayeti başta olmak üzere faili meçhul cinayetler, saldırılar, kara para aklama, sanal kumar, kumarhanelerle ilgili pek çok iddialar mevcut.

Belki de Çakıcı’ya gizliden gizliye kol kanat gerenler, ülkenin bir numaralı organize suç örgütü liderini kontrol altında tutabilmek amacıyla bu yolu denediler? Belki de iller, bir plan dâhilinde başka bir biçime evrilecek? Bu soruların yanıtları ortalık biraz sakinleşince –ki nasıl sakinleşecek o da henüz belli değil– daha net görülecek.”

PEKER’E SUS ÇAĞRISI YAPMIŞTI

Sosyal medya üzerinden ifşaatlarına başlayan organize suç örgütü lideri Sedat Peker’i hedef alan bir mektup yayınlayan Çakıcı,devletin zamanı geldiği zaman her türlü yasadışı pisliğe bulaşmış olanları layık olduğu yere kapatıp, devlet kurumları içerisinde bu tip insanlarla iş birliği yapanlardan dolayı bağırsaklarını temizleyeceğini öne sürmüştü. Peker’in hedefe koyduğu Soylu’ya övgüler düzen Çakıcı, “Aziz Türk milleti bundan emin olsun. Cumhuriyet tarihi terörle mücadele etmiş en İçişleri Bakanı sayın Soylu ile ilgili bir şeyler söylenmektedir. Sayın Soylu’yu Türkiye tanıyor. Terörle ile ilgili bedenini 5 bin derecedeki ateşin içine atmıştır. İnsan bir şeylerin ortaya dökülmesini istiyorsa lütfen sapla sapanı bir birinden ayırmasını bilmeli. Yurt içi ve yurtdışında Türküm, Türkmen’im devlet benim için her şeydir diyenlere şunu hatırlatmak isterim, birileri yanlışın içindeyse Türkiye’nin bekası söz konusu olduğu bu dönemde görevini ifa edenlere söz söylememesi gerekir. Kişilerin bir birileri ile özel ilişkileri bile olsa mahremde kalmalı” demişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ