Akşener’den Erdoğan’a: Yerli aşıdan siyaset devşirip süreci baltalama

Yerli aşı süreciyle ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı uyaran İYİ Parti Lideri Akşener, "Bu konuyu da algı operasyonuna kurban edersen bu sefer altında kalırsın" dedi.


Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerli aşıdaki 3. faz çalışmalarının başlamasından memnuniyet duyduğunu ifade etti, ancak uyardı: “Dün akşam iktidarın havuz medyasında yapılan yoğun propagandayı gördükten sonra Erdoğan’ı uyarmak istiyorum. Yerli aşı meselesinden siyaset devşirmeye çalışıp da böyle önemli bir sürecin baltalanmasına müsaade etme. Bırak Sağlık Bakanlığımız süreci olması gerektiği gibi yürütsün. Bu konuyu da algı operasyonuna kurban edersen bu sefer altında kalırsın” dedi.

Akşener, PTT puluna eski Sırp Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Milorad Dodik’in resminin bastırılmasıyla da ilgili, “Ne yaparsanız yapın soykırımı unutmayın Çünkü unutulan soykırım tekrarlanır. Pul bastırmak soykırımı unutmaktır. İnancımıza ve değerlerimize göre o pullarda kullanılan mürekkep değil Müslüman kanıdır, Müslüman kanı. Bu yanlıştan derhal dönün. O pulları vakit kaybetmeden imha edin” diye konuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ