Rakibi ihbar etti hayatını kararttı

Aynı sektörde faaliyet gösteren işadamı ve "terörist" diye ihbar ettiği rakibinin hikayesi..
İktidarın aylardır oluşturduğu cadı avı iklimi nedeniyle, ihbar Türkiye’de kurumsallaştı. Çıkar sorunlarından dolayı insanlar tıpkı Baas Rejimleri’nde olduğu gibi birbirlerini rejim düşmanı ya da terörist diye ihbar ediyor.

Kozza Otel’in sahibi ve Garanti Konut Yönetim Kurulu Başkanı Temur Selman da onlardan biri. Ticari rakibinin iftirası sonucunda 4 aydır cezaevinde.

SADECE İHBAR YETTİ


İhbarcı ise Nevşehir'de Hekimoğlu Beton Sahibi Suat Hekimoğlu. Ticari hırsı ve alacak anlaşmazlığından dolayı Temur Selman'ı terörist diyerek ihbar etmesiyle başladı olaylar.
İhbarın ardından polis, Garanti Konut ve Kozza Otel yönetim kurulu başkanı Temur Selman’ın kapısını çaldı.

Savcılık, ihbarcıların aynı sektörde faaliyet gösteren başka firma sahipleri olmasını dikkate almadı. İhbarda suçlama dışında gösterilmiş somut bir delil de yoktu. Ancak bu Temur Selman’ın tutuklanmasına engel olmadı.  İhbarda ismi geçen diğer bir isim de otel sahibiydi. Grand Termal Otel’in sahibi Adnan Yüksel. O da aynı şekilde sırf ihbara dayalı olarak tutuklandı.

BAKAN'DAN ÖDÜLLÜ BİR İŞADAMI

Temur Selman, Nevşehir Kozaklı Belediyesi, Kayseri amatör spor kulübüne yaptığı yardımlardan dolayı ödüllendirilmiş bir isim. Hatta bu ödüllerden birini dönemin Enerji Bakanı Taner Yıldız’ın elinden bile almıştı.Temur Selman üç aydır Nevşehir Cezaevi’nde tutuklu. Eşi, 13 yaşında oğlu ile 10 yaşında kızının psikolojik tedavi gördüğü belirtiliyor.

Kendisinin cezaevinde olması nedeniyle boşalan ticari alanlarına ise “ihbarcı” işadamları yerleşiyor. Tıpkı Baas Rejimleri’nde olduğu gibi. Özgürlükler çıkar uğruna yok ediliyor.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ