Halit Akçatepe’ye son veda

Hababam Sınıfı'nın 'Güdük Necmi'si, hep güler yüzüyle anacağımız oyuncu Halit Akçatepe cuma günü aramızdan ayrıldı. Akçatepe için Caddebostan Kültür Merkezi'nde bir tören düzenlendi.
Usta oyuncu burada kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı.Sanat yaşamına tiyatro ile ilk adımı atan Halit Akçatepe, Refik Halit Karay Mektebi’ni bitirdikten sonra Konservatuvar eğitimi ile profesyonel olarak oyunculuk yapmaya başladı. Rıfat Ilgaz imzalı ‘Hababam Sınıfı’ ile efsaneleşen usta sanatçı, yer yer güldüren, yer yer hüzünlendiren karakterlerle, hepimizin gönlünde taht kurdu. Tıpkı Sen Tıpkı Ben, Töre ve Rosenbergler Ölmemeli gibi edebi eserleri, usta bir oyunculukla tiyatro sahnesinde izleyiciye ulaştıran Halit Akçatepe, rol aldığı sayısız filmle, Türk sinemasının en büyük sanat emektarlarından biri olarak 70 yılını sanata adadı.
İLK TÖREN CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ’NDE YAPILDI

Bir süredir yaşadığı sağlık sorunlarından dolayı tedavi gören Halit Akçatepe, 79 yaşında hayatını kaybetti. Hababam Sınıfı’nın Güdük Necmi’si Akçatepe, 2014 yılında sağ tarafında güçsüzlük ve yüksek tansiyon şikayetiyle hastaneye kaldırılmıştı. Halit Akçatepe için ilk tören Caddebostan Kültür Merkezi’nde yapıldı. Akçatepe’nin cenazesi törenin ardından, öğle namazını müteakip Şakirin Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

Anma törenine katılamayıp cenazeye gelen Müjdat Gezen; ” Söylenecek bir şey yok. Yavaş yavaş sıra bize de geliyor. Fazla söze gerek yok böyle ortamlarda hepimizin başı sağ olsun.”


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ