Cadı Avında bugün (24 Ocak 2017)

Hizmet Hareketi'ne yönelik kitlesel arındırma bugün de devam etti.
UŞAK
Uşak merkezli yapılan operasyon kapsamında geçen hafta gözaltına alınan ve dün adliyeye sevk edilen 28 emniyet personelinden 25’i tutuklandı.

ByLock Fişleme Listeleri kapsamında, 4 emniyet müdürü, 2 komiser, 6 komiser yardımcısı, 1 başpolis, ve 12 polis tutuklandı. 1 emniyet müdürü ve 1 polis memuru adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 


DENİZLİ
Bylock Fişleme listeleri Denizli'de de özgürlükleri yok etmeye devam etti. Gözaltına alınan 15 polisten 14'ü sevk edildikleri adliyede tutuklanırken, 1 polis serbest bırakıldı.

MERSİN
Mersin Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Haluk Tunçsu ile eski Özel Kalem Müdürü Hüdaverdi Aydoğdu'nun da bulunduğu 11'u tutuklu 32 sanığın yargılanmasına başlandı.

32 sanığın 10 yıldan ağırlaştırılmış müebbete kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davanın ilk duruşması Mersin 7'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşma basın mensupları ve izleyicilere kapalı olarak yapıldı.

Yoğun güvenlik önlemi altında görülen duruşmada ilk olarak tutuklu sanıklardan 8'inin ifadeleri alındı. Hatay ve Osmaniye cezaevlerinde bulunan eski Genel Sekreter Tunçsu ile eski Özel Kalem Aydoğdu'nun da aralarında olduğu tutuklu sanıklar, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla savunmalarını yaptı. 3 gün sürmesi planlanan duruşma, kalan ifadelerin alınması için yarına ertelendi.

TRABZON

Savunma makamını çökertmek için avukatlara yönelik sürdürülen cadı avı Trabzon'da devam etti. Aynı zamanda Trabzonspor'un da avukatı olan Sinan Gün bir haftalık tutukluluğunun ardından bugün çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklandı. 

MANİSA

Celal Bayar Üniversitesi'ne yönelik cadı avında 4 Ocak'tan beri gözaltında bulunan 20 kişiden 11'i tutuklandı. 9 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Tutuklananlar arasında Prof. Dr. Ahmet V.'nin de bulunduğu öğrenildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ