Bylock'u çapkınlık için kullandı yandı

"Lock bulunan tüm programları indirdim, karıma ihanet ettim özür diliyorum"
Bylock'u kullandıkları iddiasıyla Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli subay ve astsubaylardan oluşan 18 sanığın yargılandığı davada, ilginç bir Bylock durumu ortaya çıktı. 

Tutuklu sanıklardan H.D., bar ve eğlence ortamlarını çok sevdiğini çapkınlık yaparken güvenlik için "lock" bulunan programları indirdiğini Bylock'u da bu çerçevede indirip kullandığını söyledi. 

MAHKEME YETKİSİZLİK VERDİ

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki görülen duruşmada, salonda bulunmaktan dolayı çok üzgün olduğunu belirten sanık eski subay "Ancak mahkemenizin büyük bir yanlış anlaşılmayı düzelteceğini düşünüyorum. Açığa alındığımda Bylock kullandığım söylendi. Ben bu programı kullandım. Terör örgütü üyeliğini kabul etmiyorum. Ben bu programı, aileme, eşime ihanet sebebiyle kullandım. Eğlenceyi, bar ortamını çok severim. Bu ortamlarda tanıştığım bayanlarla bu telefon hattı ile görüştüm. Benim cemaatle bir bağlantım yoktur. Tanıştığım bir bayan arkadaşın görüşmek istememesi sebebiyle kendisiyle görüşmek için telefonuma kilit koymak amacıyla programı indirdim. Lock bulunan bütün programları indirdim. Eşimden ve yakın çevremden özür diliyorum. Tahliyemi talep ediyorum." dedi.

DOSYAYA YETKİSİZLİK KARARI VERİLDİ
Mahkeme heyeti, toplam 14 sanık hakkında dosyaya yetkisizlik kararı vererek nöbetçi Ankara Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderilmesine karar verdi. 4 sanık hakkındaki dosyanın da yetkisizlik kararıyla ayrı bir esasa kaydedilmesine hükmeden heyet, sanıkların tutukluluk hallerinin devamını kararlaştırdı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ