Biri %92, diğeri %98 engelli üç çocuğun babası aylardır tutuklu!

Eşi tutuklu, 2'si engelli 3 çocuk annesi: Psikolojik ve maddi olarak perişan durumdayız
Eşi de kendisi gibi öğretmen olan 2'si engelli 3 çocuk annesi kadın eşinin tutuklanmasının ardından yaşadıkları zorlukları anlatı...M.O ve ailenin süreçte yaşadıklarını şöyle anlatı:

 
"Eşim 16.10. 2016 tarihinde gözaltına alındı. Gözaltına alma süreci bizi çok yaraladı. Sabah 06:15'te evimize polisler geldi. Evimizin her tarafını darmağın ettiler. Arama yaptılar. Yetmedi bayan polis çağırdılar, hayasızca benim de üzerimi aradılar. 

Bu kargaşada çocuğum nöbet geçirmeye başladı, bayıldı. F.ö üyeliği suçlamasıyla eşimi alıp gittiler. Biz evimizde perişan bir halde kaldık.

Eşimi çok ağır şartlarda 9 gün gözaltında tuttular. Halen Antalya Döşemealtı Cezaevi'nde. Ben ve eşim vatanını seven öğretmenleriz. Vatanımıza karşı hiçbir yanlışımız olmadı, olmayacak.

"ÇARESİZİM, PERİŞANIM..."

Bizim 15, 9 ve 4 yaşlarında 3 evladımız var. Bunların birisi %92, diğeri %98 engelli. Çocuklarım özbakım dahil tüm bakımları başkası tarafından yapılmak zorunda. 

Ben işsizim hiç bir gelirimiz yok. PSİKOLOJİK VE MADDİ OLARAK PERİŞAN DURUMDAYIZ. İş için gittiğim yer olumsuz cevap verdi. Zaten çocukların yanından ayrılma imkanım yok. Engelli çocuğumun birisini sağlığı iyice bozuldu. ' günde bir nöbet geçirmeye başladı. ÇARESİZİM, PERİŞANIM...

Eşimin tutuksuz yargılanması için her hafta tahliye dilekçesi veriyorum ama gerekçesiz red oluyor. 6 aydır tutuklu. Daha idddianamesi bile yazılmadı. Bari evinde çaresiz kapıya bakan engelli yavrularım için eşimin tahliyesini istiyorum.

Gereğinin yapılmasını diliyorum..."
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ