Fahiş faturalar yorumu: Otoriter ittifakın ülkemize yıktığı acı sonuçlar

Ali Babacan, vatandaşların sosyal medyada paylaştığı elektrik ve doğalgaz faturaları için “Bu pahalılığa alışmayacağız” dedi. Babacan, Cumhurbaşkanı Erdoğan için de “En son kaç yıl önce bir elektrik veya doğalgaz faturası gördü acaba?" diye sordu.


DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medyada faturalarını paylaşan vatandaşların mesajlarını yorumladı. “Bu ay gelen faturalar bu ülkenin normali olamaz, bu pahalılığa alışmayacağız” diyen Babacan, “Koskoca ülke Survivor setine döndü, hayatta kalmaya çalışanların ülkesi olduk” ifadesini kullandı.

Cumhuriyet gazetesinin “Yurttaşa fatura şoku, doğalgaz ve elektrikte yılın ilk faturaları ücretliyi şaşkına çevirdi” başlıklı haberini alıntılayan Babacan, “Doğalgaz faturası 250 liradan 1000 liraya çıkan Ayşe Hanım’ın sözleri iç parçalıyor: ‘Bir bebeğimiz dünyaya geldi ve doğal olarak doğalgazı biraz açmak zorunda kaldık. Gerçek anlamda ısınsak ne olacaktı düşünemiyoruz’. Yeni doğan bebekler bile bu kötü yönetimin bedelini ödüyor. Bugün sosyal medyada faturalarını paylaşan vatandaşlarımızı okuyorum. Bu ay gelen faturalar bu ülkenin normali olamaz. Bu pahalılığa alışmayacağız” dedi.

 
‘HAYATTA KALMAYA ÇALIŞANLARIN ÜLKESİ OLDUK’

“İpe sapa gelmez teorilerini dayatarak başımıza döviz kuru krizini kim açtıysa, enerji politikasında kim çuvalladıysa, bu anormal artışların sorumlusu da odur” diyen Babacan, bir kullanıcının elektrik borcu yorumuna da, “Geçmiş olsun. Koskoca ülke Survivor setine döndü. Hayatta kalmaya çalışanların ülkesi olduk” yanıtını verdi.
 
‘EN SON KAÇ YIL ÖNCE BİR ELEKTRİK VEYA DOĞALGAZ FATURASI GÖRDÜ ACABA?’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe’de kendini izole ettiğini, vatandaşın derdinden haberdar olmadığını savunan DEVA lideri, “Sayın Erdoğan, hiç olmazsa eve girip çıkarken halkın yaşadığı bu zorlukları duyabilirdi. Ama o kendisini Beştepe’de izole etti. Tek bir komşusu bile yok. En son kaç yıl önce bir elektrik veya doğalgaz faturası gördü acaba? Çarşıya inip esnafı dükkanında ziyaret edemeyen Cumhurbaşkanı, bari vatandaşın sosyal medyadaki feryadını okusa da öğrense. Millet ile esnafı karşı karşıya getireceğine, şapkasını önüne koysa” değerlendirmesinde bulundu.
 
‘KARADENİZ’DE KEŞFETTİK DEDİKLERİ DOĞALGAZ NE OLDU?’

Babacan son olarak, “Bunlar hep otoriter ittifakın ülkemize yıktığı acı sonuçlar” dedi. Organize sanayi bölgelerinde elektriklerin üç gün kesintiye uğradığını hatırlatan Babacan, “Sanayinin doğalgazını kısmak, elektrik santrallerine daha az gaz vererek elektrik kesintilerine neden olmak, üretimi ve ihracatı azaltacaktır. ‘Karadeniz’de keşfettik’ dedikleri doğalgaz ne oldu? Haberi olan var mı?” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ