Zelenskiy gömlekle görüntü verdi: 'Rusya Donbass'ı cehenneme çevirdi'

Ukrayna lideri Zelenskiy, Rusya'nın saldırılarından bu yana giydiği savaş kıyafetlerinde değişikliğe giderek ilk kez gömlekle görüntü verdi. Zelenskiy, "Rusya Donbass'ı cehenneme çevirdi" dedi.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusya'nın Ukrayna'ya saldırılarının başladığı 24 Şubat'tan bu yana yayınladığı videolarda giydiği haki renk kıyafetlerinde ilk kez değişiklik yaptı. Zelenskiy, Ukrayna'nın "Vışıvanka Günü" nedeniyle geleneksel nakışlı gömlekle dün görüntü verdi.
 
Zelenskiy son yayınladığı videoda ise Ukrayna'daki duruma ilişkin konuştu. Videoda, Rusya'nın ülkenin doğusundaki Donbass bölgesini "cehenneme çevirdiği" mesajı veren Zelenskiy, şunları söyledi:


"Donbass'ta işgalciler baskıyı artırmaya çalışıyor. Cehennem var ve bu mübalağa değil. Çernihiv, Severodonetsk, Desna'da korkunç saldırılar oluyor. Rusya için bunların herhangi bir askeri açıklaması yok, daha çok Ukraynalı'yı öldürmeye yönelik kasti girişimdir. Bu, Ukrayna halkınının soykırımı olarak nitelendirilecek, işgalciler mutlaka adalet önüne çıkarılacak."

Ukrayna Dışişleri Bakanlığı da "Vışıvanka Günü" için açıklama yaptı. Açıklamada, "Vışıvanka, Ukrayna’nın sembolüdür. Bugün tüm dünya için cesaretin, özgürlüğün, inancın ve gücün simgesidir" denildi. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ