Rusya, Suriye'den asker ve savaş uçaklarını geri çekti

Rusya Savunma Bakanlığı, öğlen saatlerinde yaptığı son dakika açıklamasıyla birlikte bin 140 asker, 13 helikopter ve 14 savaş uçağının geri çekildiğini açıkladı.l
Rusya Savunma Bakanlığı, bugün öğlen saatlerinde yaptığı son dakika açıklamasıyla birlikte büyük bir grup Rus askeri grubunu, ekipman, teçhizat ve silahları ile birlikte Suriye’den çekeceğini açıkladı.

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamada Suriye’den çekilecek Rus askeri varlığında 1.140 asker, 13 helikpter ve 14 savaş uçağının bulunduğu açıklandı. Rusya Savunma BAkanlığı’nın bu kararı almasındaki en önemli etkenin Suriye Rejim Güçlerinin Kalmun, Doğu Guta ve Halep’in kuzeyinde askeri başarılarının yattığı tahmin ediliyor.

Rusya Savunma BAkanlığı’nın bu açıklamasından saatler önce, Rus ordusuna ait 2 adet KA-52 Alligator cinsi 2 helikopterini Suriye’den çektiği bilgisi verildi.


IŞİD KARŞITI KOALİSYON, SURİYE VE IRAK’TA 939 SİVİLİ ÖLDÜRDÜ

Rusya Savunma Bakanlığı’nın geri çekilme kararını açıklamasına karşın, Rusya’nın halen Suriye’de sayısı net olarak bilinmeyen askeri varlığı bulunmakla birlikte; alınan bu kararda özellikle Suriye Rejim Güçlerinin çatışmalı alanlarda destek almadan hareket kabiliyetine kavuşmasının etkili olduğu belirtilmekte.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ