Afrin kent merkezinde üst üste patlamalar: 20 ölü

Demirci Kawa Bulvarı yakınlarındaki iki patlamanın ardından bir patlama da Dersim Hastanesi yakınlarında meydana geldi. Patlamada 20’ye yakın ölü var.


YPG’nin 18 Mart’ta kent merkezinden çekilmesi üzerine TSK ve bağlı ÖSO grupları Afrin’e girdi, binlerce insan göç etmek zorunda kaldı.

Afrin bölgesinde zaman zaman küçük çaplı çatışma haberleri geliyordu ancak kent merkezinden pek bir sorun yoktu. Ama son iki gündür kentte çatışma ve patlamalar yoğunlaştı.ANHA haber ajansına göre, kentte Cebhe El-Şamiye ile El-Mutesim Bilah grupları arasında dün şiddetli çatışmalar yaşandı. Bu çatışmalar gece geç saatlere kadar devam etti.


Gün içinde saat 12.35 sularında Demirci Kawa Bulvarı’nda iki patlama yaşandı.Yerel kaynaklar, bu patlamalardan birinin beyaz bir minibüs ile gerçekleştiği ve olay yerindeki araç ve motosikletlerin yandığı, maddi hasarın meydana geldiğini belirtti.

Bu patlamaların ardından bu kez, TSK’nın şehirde denetimi aldıktan sonra hizmet dışı kalan Dersim Hastanesi yakınlarında patlama yaşandı. Yine aynı kaynakların verdiği bilgiye göre patlama bomba yüklü bir araçla gerçekleşti. Patlamanın ardından kente giriş-çıkışlar kapatıldı.

Yerel kaynaklara göre, 20’den fazla ölü ve çok sayıda yaralı bulunuyor.

Kentte yaşanan patlamaları henüz üstlenen olmadı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ