ABD Kongresi yakınında saldırı: Saldırgan ve 1 polis öldü

ABD Kongresi'nin çevresindeki bariyerlere çarpan bir kişi, aracından inerek bıçakla polislere saldırdı. Olayda saldırgan ile 1 polisin öldüğü açıklandı.

ABD Kongre binasının kuzeyinde araçların girdiği noktadaki bariyerlerde 1 kişi aracını 2 polisin üzerine sürdü.

Aracından çıkıp elinde bıçakla polislere doğru koşan ve polisler tarafından vurulan şüpheli ile 1 polis öldü.


Amerika'nın Sesi'nde yer alan habere göre, Kongre polisi öğle saatlerinde yaşanan olaya ilişkin basın toplantısı düzenledi. Olayda yaralanan 2 polisten 1'inin öldüğü belirtildi.

Polis şefi, “olayın terör bağlantılı görünmediğini ve şu aşamada da devam eden bir tehdit olmadığını” söyledi. Açıklamada, zanlının kimliği ile ilgili ayrıntı verilmedi.

Amerikan haber ajansı AP'ye bilgi veren iki güvenlik yetkilisi, aracını polislerin üzerine süren ve daha sonra aracından indiğinde elinde bıçak olduğu görülen sürücüye ateş açıldığını söyledi. Yaralanan şüphelinin daha sonra öldüğü haberi geldi.

Kongre ana binası ve Kongre'nin çalışma binaları, olaydan hemen sonra giriş-çıkışlara kapatıldı. Personelden, binanın dışına çıkmamaları ya da binaya girmemeleri istendi.

Binaya açılan yollar da trafiğe kapatıldı. Kongre polisine destek için Ulusal Muhafız Birlikleri de bölgeye gönderildi.

ABD Kongresi'nin 6 Ocak'ta başkanlık seçimini kaybeden Donald Trump'ın destekçileri tarafından basılmasının ardından bina çevresine yerleştirilen güvenlik bariyerleri son birkaç haftadır aşamalı olarak kaldırılmaya başlamıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ