2 milyarlık maçın galibi Mayweather

Floyd Mayweather Junior ile Conor McGregor'un karşılaştığı boks maçını 10. rauntta Mayweather kazandı. Mayweather 300, McGregor ise 100 milyon dolar kazandı.
Floyd Mayweather – Conor McGregor boks maçı sona erdi. Floyd Mayweather, UFC kafes dövüşü şampiyonu Conor McGregor’ı 10. raundda teknik nakavtla mağlup etti.
Türkiye saati ile 07.15’te başlayan maçtan toplamda 600 milyon dolar (2,1 milyar lira) gelir bekleniyor.

49 profesyonel karşılaşmayı da kazanan boksör Floyd Mayweather Junior ile karışık dövüşün şampiyonu Conor McGregor boks maçında kozlarını paylaştı.


Büyük merakla beklenen boks karşılaşması Las Vegas’ta gerçekleşti.

Floyd Mayweather, Conor McGregor’ı 10. rauntta teknik nakavtla mağlup etti, lakabı ‘para’ olan boksör 50. maçında 50. galibiyetini aldı.

Floyd Mayweather mücadele sonrası şunları söyledi: “İlk 3 rauntta rakibimi anlamaya çalıştım. UFC maçları 25 dakika olduğu için bekledim ve sonrasında McGregor yoruldu.”

KARİYERİNİN SON MAÇI

Tarihe geçen Mayweather kariyerinin son maçına çıktığını açıkladı. 2015 yılı mayıs ayında Manny Pacquiao’yla yaptığı ve kazandığı maçın ardından eldivenlerini asan Mayweather, ringlere dönüş için tek şartının “dokuz haneli rakamlar” olduğunu söylüyordu. Mayweather Conor McGregor ile çıktığı maç sayesinde 1 milyar doların üzerinde kazanan sporcular ligine katılabilir.

Boks maçında dünya şampiyonluğu unvanı olmasa da Dünya Boks Konseyi’nin dev maça hazırladığı kemer dikkatleri üzerine çekiyor. ‘Money Belt’ (para kemeri) adı verilen kemerin üzerinde 3 bin 360 elmas, 600 safir, 300 zümrüt ve 1.5 kilogram 24 ayar altın bulunuyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ