Twitter’dan ‘ortak tweet’ özelliği

Milyonlarca kullanıcısı olan Twitter, iki kişinin birlikte tweet yazması için "ortak tweet'ler" özelliğini test ediyor.

TechCrunch'ın bildirdiğine göre Twitter, iki hesabın tek bir tweet'i birlikte yazmasına izin verecek yeni bir özelliği "incelediğini" doğruladı. 

Uygulama araştırmacısı Alessandro Paluzzi, en azından Aralık ayından bu yana özelliğin gelişiminin kanıtlarını yayınlarken, daha yakın bir zamanda, Twitter'dan bu tweet işbirliklerinin nasıl çalışabileceğine dair resmi bir iletişim kutusu gibi görünen bir detay keşfetti.


Rakip Instagram'ın 2021'den beri benzer bir imkan sunduğu göz önüne alındığında, ortak yazar özelliği Twitter için zor olmayacaktır. Paluzzi tarafından yayınlanan ekran görüntülerine göre, yalnızca sizi takip eden herkese açık hesapları birlikte tweet yazmaya davet edebileceksiniz ve bu kişilerin davetinizi kabul etmeleri gerekecek.

Popüler hesapların tweet'leri birlikte yazma istekleriyle tekrar tekrar spam teklifler almasını önleyecek bir mekanizma olduğu tahmin edilebilir ancak henüz bu konuda bir duyuru bulunmuyor. Ortak tweet'ler yayınlandıktan sonra her iki hesaptaki takipçilerle paylaşılacak ve her iki avatar da gönderinin sol üst köşesinde gösterilecek.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ