Rejim raydan çıktı: Soykırım hukuku

17/25 Aralık asrın yolsuzluk soruşturmasının ardından anayasayı, hukuku ve özgürlükleri askıya alan AKP rejimi aradan geçen 7 yılda tamamen raydan çıktı.


Tr724'ten İlker Doğan'ın haberine göre İktidara yönelik en küçük bir eleştiri bile ‘terör’ suçlamasıyla hakim karşısına çıkmanıza yetiyor. Mahkemeler ise insanları ‘terör örgütü üyeliği’ suçundan mahkum etmek için hiçbir delile ihtiyaç duymuyor. İşadamı Akın İpek önceki gün çok önemli bir belge paylaştı. Buna göre Koza Grubu, 2015’te kayyım eliyle gasp edildikten sonra Savcı Musa Yücel, MASAK’a soruşturmada adı geçen 30 kişinin ‘F...’ ile irtibatını soruyor. MASAK’tan gelen cevapta aralarında Akın İpek’in kardeşi Tekin İpek’in da bulunduğu şüphelilerin Hizmet Hareketi ile ‘iltisaklarının tespit edilemediği’ belirtiliyor. MASAK yazısında, “Savcılık makamının 11.11.2015 tarih ve 2014/119687 sayılı yazısında; yazıda belirtilen 30 kişinin F... ile irtibatlı dernek, vakıf veya kuruluşlara para aktarımı yapıp yapmadıkları, yapılmış ise örgüt faaliyetleri kapsamında değerlendirilip değerlendirilmeyeceğinin araştırılması istenmiştir. (…) Adı geçen kuruluşların bankalar nezdindeki hesapları üzerinden yapılan incelemede bilgi istenen kişilerin bahsi geçen kuruluşlara para aktardığına dair bir husus tespit edilememiştir” deniliyor. 

AKIN İPEK: BİZİM MÜLKLERİMİZİ KULLANIP, BİZE DAVA AÇIYORLAR


Ancak buna rağmen söz konusu isimler tahliye edilmiyor. İşadamı Akın İpek, söz konusu duruma tepkisini, “Tekin (İpek) 6. yılını dolduruyor hapiste… Haysiyetsizler, halen Fito Fito diye zırvalıyorlar.” sözleriyle gösteriyor.

Akın İpek, devamındaki paylaşımlarında ise şu ifadeleri kullanıyor: “Belgeli; sahte belge ile kayyım ata, kayyımdan sonra suç bulunmamasına rağmen KHK ile üniversiteyi müsadere et, müsadere ettiğin için ‘iltisak’ var diye tüm gruba el koy, KHK’dan sonra MASAK’tan gelen temiz raporuna OHAL Komisyonu olarak da bakma, bu arada ceza davasında mahkumiyet ver. TMSF kayyımları da boş durmuyor bu arada, bizim mülklerimizi ‘iyi yönetmek’ adına, bizim mülkiyet hakkımızı kullanarak bize davalar açıyorlar. Bu kavim için kardeşim; daha iyisi, Şam’da kayısı…”

İNSANLARIN HAYATINI, BOZUK PARA GİBİ HARCADINIZ

“Bizim mülkiyet hakkımız olmadığına inanabilir, hukuken işlediğiniz suçlarda kendinizi ‘haklı’ görebilirsiniz… Dünyanın yuvarlak olmadığına inananlarda oldu geçmişte, hatta yuvarlak diyeni asanlar oldu… Fakat, Dünya yuvarlak kardeşim. Bunların hesabı önünüze gelecek… Bozuk para gibi harcadığınız şey insan hayatı… Üstelik, bir değil bin değil… Yüzbinler. Hapishanelerde çürüttüğünüz bu insanların, analarının ahını her şeyi duyan Allah (cc) duymaz mı sanıyorsunuz? Sefiller sürüsü…”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER ANALİZ HABERLERİ