"Yeni darbeyi ulusalcılar yapabilir"

Türkiye Gazetesi'nin asker kökenli, milyar dolar sahibi Ankara Temsilcisi yazdı..
Türkiye Gazetesi'nde Nuri Elibol imzasıyla yayımlanan manşet haberinde, “Eğer sistem zafiyeti giderilmez ve sivil asker ilişkisi Batı normlarına taşınmazsa bir buçuk iki yıl içinde ordudaki Ulusalcılar yeni bir darbeye kalkışabilir" denildi.

Haberde imzası bulunan Nuri Elibol da emekli bir asker ve İhlas Medya Grubu'nun Ankara Temsilcisi konumunda. Ayrıca AKP döneminde semiren milyar dolarlık Ulubol inşaat firmasının da sahibi. Ulubol İnşaat özellikle Melih Gökçek'ten aldığı ihalelerle biliniyor.

Haberde şu ifadeler kullanıldı:


F..Ö’cüler TSK içinde yeni bir darbeye kalkışmasının imkân ve kabiliyeti ortadan kaldırıldığına göre ‘Türkiye’de gelecekte yeni bir darbe tehlikesi var mı’ sorusuna kaynaklarım eminim beni şaşırttığı kadar siz değerli okuyucularımı da şaşırtacak şu cevabı verdiler: “F..Ö’cülerin TSK içinde yapılanmalarını engelleyemeyen, darbe hazırlıklarını tespit edip tedbir alınmasını sağlayamayan bir sistem zafiyeti söz konusu. Eğer bu sistem zafiyeti giderilmezse ve sivil asker ilişkilerini Batı normlarına taşıyacak reformlar ve hukuki düzenlemeler yapılamazsa bir buçuk iki yıl içinde ordudaki Ulusalcılar yeni bir darbeye kalkışabilir. Küresel aktörlerin ve Türkiye karşıtlarının ordu içerisinde darbe yaptıracak birilerini her zaman bulma imkânları vardır. Bu işe engel olmanın yolu kişilere değil sisteme endeksli önleyici tedbirlerin alınmasıdır.” Bu uyarıyı dikkate alırsak kanaatim odur ki 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce bu reformların ve hukuki düzenlemelerin hızla yapılması kaçınılmazdır.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ