Erol Olçok nasıl vuruldu soruları

Sezgin Tanrıkulu ve Aykut Erdoğdu'ya Erol Olçok çağrısı
Erol Olçok ve 16 yaşındaki oğlu Abdullah Tayyip’in 15 Temmuz gecesi şehit edilmesiyle ilgili soru işaretlerinin peşinden giden Gazeteci Ahmet Dönmez, CHP milletvekilleri Sezgin Tanrıkulu ve Aykut Erdoğdu’ya çağrı yaptı.

Dönmez, twitter hesabından iki milletvekilini etiketleyerek, önceki gün tr7/24’de kaleme aldığı ’Sniper’lar da yıldönümü kutladı mı?’ başlıklı yazısını paylaştı. Söz konusu haberde yer alan merhum Erol Olçok’un eşi Nihal Olçok’un ifşaatlarını hatırlattı. Peşinden seri tweet’lerle sorular yönelten Dönmez, TBMM 15 Temmuz Komisyonu’nun da üyeleri olan iki milletvekilini, bu olaydaki soru işaretlerini aydınlatmaya çağırdı. 

Gazeteci Dönmez’in yönelttiği sorular şöyle:


Sn @MSTanrikulu ve Sn @aykuterdogdu, Erol Olçok'un eşi Nihal Olçok'un bu açıklamalarını gördünüz mü? Yayını izlediniz mi?

TBMM 15 Temmuz Komisyonu'nun 2 önemli, 2 sorgulayan ismi olarak bu açıklamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Herkes suskunluk içerisinde.

Komisyon'da 'kontrollü darbeyi' en fazla sorgulayan isimler sizlerdiniz. Üstelik Olçok ve sniper konularını da gündeme getirmiştiniz.

Nihal Hanım'ın bu ifşaatlarının peşinden gitmeye, soru sormaya, sorgulamaya, önerge vermeye, karanlık noktaları aydınlatmaya değmez mi?

Nihal Olçok hala "Eşimi ve oğlumu sniper vurdu" diyor. Oysa İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan, Komisyon'da "Bu bir şehir efsanesidir" demişti.

AKP'nin aksi yöndeki bütün açıklamalarına rağmen Nihal Hanım'ın 1 yıl sonra bile bu bilgiyi tekrarlaması önemli değil mi? Bir bildiği mi var?

Nihal Hanım mı yanıltıldı yoksa başta Mustafa Çalışkan olmak üzere bütün yöneticiler yalan mı söylüyor? Kamuoyunun bilmeye hakkı var.

Nihal Hanım bir başka önemli iddiada daha bulunuyor: "O gece sabah 6.30-7.00 gibi bir haber geldi ki eşimi ve oğlumu vuranlar da öldürülmüş"

Oysa bugüne kadar Erol Olçok ve oğlunun katillerinin kim olduğu ya da öldürüldükleri konusunda hiç bir açıklama yapılmadı.

Tam tersine, başta Çalışkan olmak üzere bütün sorumlular, incelemelerin halen devam ettiğini açıklayageldiler.

Halbuki Nihal Hanım 1. yıldönümünde yaptığı açıklamada, kendinden gayet emin bir şekilde, böyle bir bilgi aldığını söyledi.

O zaman şu soruları sormak ve idareden cevap istemek hakkımız değil mi?

1- O sabah Nihal Hanım'a bu bilgiyi verenler kimler?

2- Bilgi doğru mu?

3-Eğer bu bilgi doğru ise;

a)Vuran kişi sniper dediğine göre, o gece bir sniper'ın öldürülmüş olması gerek. Böyle bir bilgi var mı?

b) Olçok ve oğlunu şehit edenin kim olduğu o gece nasıl, kim tarafından ve saat kaçta tespit edildi?

c) Sniper'ı kim, nasıl öldürdü?

d) Olçok ve oğlunu şehit eden hain canavar neden afişe edilmiyor? Neden ismi sabah akşam lanetlenmiyor?

e) Olçok'ların intikamını alan ve o sniper'ı öldüren/ler neden Ömer Halisdemir gibi kahramanlaştırılmıyor? Neden bu olay hiç duyurulmadı?

4- Yok eğer bilgi doğru değilse;

a) Nihal Hanım neden hala bu bilgiyi canlı yayında paylaşıyor?

b) Birileri bu acılı anneyi yanılttı mı?

c) Henüz 16 Temmuz sabahı bu bilgiyi alan Nihal Hanım'ın şimdiye kadar yanlış olduğunu tespit etmesi gerekirdi. Demek ki bilgi doğru mu?

Türkiye şu an aşırı kutuplaştığı ve "Cemaat CHP'yi yönlendirmeye çalışıyor" pespayeliğine düşülmemesi için bekledim. Ancak kimse üzerine gitmeyince size bu soruları yöneltmeye karar verdim. Umarım siz de "Aman FETÖ'nün ittirmesi ile hareket ediyorlar demesinler" diyerek bu çok önemli iddiaları görmezden, duymazdan gelmezsiniz. Gerçeğin peşinde, 2 cesur ve vicdanlı MV'leri olarak size yazıyorum.

Bundan sonrasını sizin vicdanınıza havale ediyorum. Saygılarımla 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ