Deniz Kuvvetleri'ndeki 15 Temmuz kumpası!

​Gazeteci yazar Ahmet Aziz Nesin'in Artı Tv'de konuğu olan ve TSK'dan 15 Temuz Kontrollü Darbesinin ardından ihraç edilen bir Deniz Subayı çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Güvenlik amacıyla yüzü gösterilmeyen ve sesi değiştirilerek programa katılan Deniz Subayı, 'Evlatlarımızı teslim ettiğimiz komutanlar, bu vatanın şerefli askerlerine pusu kurmuşlardır' dedi.


15 TEMMUZ'U UYGULAYANLAR, BALYOZ VE ERGENEKON SANIKLARIDIR

Darbe gecesi yaşananları en ince ayrıntılarıyla anlatan ve Deniz Kuvvetlerinde Kontrollü Darbe'ye katılanları isim isim ifşa eden komutan, '15 Temmuz gecesi Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda kalkışmayı organize edenler, Balyoz ve Ergenekon sanıklarıdır' dedi.


GÖLCÜK DONANMASINDAKİ BÜYÜK TUZAK

Kontrollü Darbe gecesi Gölcük tersanesi açıklarındaki gemilere karaya dönme emri verildiğini hatırlatan Subay, bunun çok büyük bir tuzak olduğunu vurguları. 'Eğer o gemiler limana dönseydi, karadan açılan ateşle infilak ettirilecekti. Her gemide tonlarca mühimmat ve yakıt olduğunu hatırınızdan çıkarmayın. Eğer bu gemiler infilak etseydi, yakındaki Tüpraş Rafinerisi de havaya uçacak ve kontrol edilemeyen çok büyük bir felaketle yüz yüze kalacaktık' dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ