Delilsiz müebbet için AKP'nin yeni formülü

Hizmet'le hiçbir irtibatınız bulunmasa da artık müebbet mümkün.
"Sanık hakkında F..Ö örgütüyle bağına dair hiçbir delil bulunamadığından kripto F..Ö'cü olduğu anlaşılıp mühebbet hapsine karar verilmiştir"

AKP mahkemelerinin yeni cümlesi bu.

Star Gazetesi'nden bugün manşetten verilen habere göre, Bylock kullanmayan, Bank Asya'da hesabı bulunmayan, kendisi ya da çocuğunu Hizmet Hareketi'nin okullarına göndermeyen kişiler, "Kripto" olarak sınıflandırılıp ağır mahkumiyetler alacaklar. 


Hukuki terimle anlatmak gerekirse hakkındaki suçlamayla ilişkin hiçbir delil bulunmasa da bu sizi terörist olmaktan kurtarmıyor günümüz Türkiyesi'nde. 

Tutuklamaların fişleme listeleri ya da ihbarlarla yapıldığının en net kanıtı bu. Öyle ki bu duruma Davutoğlu ekibinden Cengiz Gürdalı, Star'ın bu manşetiyle ihbarcılara herkesi "kiripto" olarak suçlama şansı verebilmek için yaptırıldığını savundu. 

Gürdalı konuyla ilgili birkaç twit attı
TAM SAYFA AYIRDILAR
Yargılama aşamasında dosyaları delillendiremeyen, terör suçuna ilişkin hiçbir unsur bulamayan mahkemelerin tutukluları bırakmaması için bulunan "kripto" formülünü Star Gazetesi, birinci sayfasının tamamını ayırarak yayınladı. Bu durum AKP mahkemelerinin içine düştüğü sıkışıklığı da gösteriyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ