AKP’nin zulmü İsviçrelilere anlatıldı

Türkiye’de yaşanan ağır insan hakları ihlalleri İsviçre’de protesto edildi. Verein Verfolgt Derneği’nin düzenlediği Zürih Ana Tren İstasyonu’ndaki programda el broşürleri ile maruz kalınan sıkıntılar İsviçrelilere anlatıldı.

Yurt dışındaki insan hakları aktivistleri, Türkiye’deki mağduriyetleri dünya kamuoyuna duyurmaya devam ediyor. İsviçre Zürih merkezli Verein Verfolgt Derneği de bu amaçla bir etkinlik düzenledi. Şehrin ana tren istasyonunda dernek gönüllülerinin düzenlediği organizasyonda Türkiye’de yaşanan mağduriyetleri anlatan el broşürleri dağıtıldı.
AÇLIK GREVLERİNDEN ZORLA KAÇIRILMAYA...


Broşürlerde şu hak ihlallerine dikkat çekildi: Hukuksuz kararlarla verilen tutuklamalar, fiziksel ve psikolojik işkenceler, kötü muameleler, açlık grevleri, tutuklu hastalar ve hükümlüler, aavukatlara ve akademisyenlere yönelik operasyonlar, hamile ve bebekli kadınların tutuklanması, zorla kaçırılmalar, intihar süsü verilmiş infazlar.
SEMBOL İSİMLER ÜZERİNDEN ZULÜM ANLATILDI

Ayrıca tutuklu gazeteciler Ahmet Altan, Ali Ünal ve Mehmet Baransu, aktivistler Acun Karadağ ve Nazan Bozkurt, Harbiyeli annesi Melek Çetinkaya, hayatını kaybeden Mevlüt Öztaş, Fatih Terzioğlu, Ebru Timtik ve Helin Bölek gibi son dönemin sembol mağdurlarının acıları İsviçrelilere anlatıldı.2018 yılında İsviçre’de kurulan Verein Verfolgt Derneği, Türkiye’de yaşanan insan hakları ihlallerini duyurmak için hem meydanlarda hem de sosyal medyada çalışmalar yapmakta.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER 15 TEMMUZ HABERLERİ