Hacda kaçırılan Fahire Kara'ya ilişkin yeni gelişme

Hac felaketinde öldüğü sanılan ancak 27 yıl sonra yaşadığı öğrenilen Fahira Kara'nın Suudi Arabistan'daki evi ortaya çıktı.
Müge Anlı'nın programına konuk olan Sabire Hanım, Fahire Kara'nın evinin Nur Dağı'nın ilk sokağında olduğunu söyledi ve çektiği fotoğrafları paylaştı.

Batman'da eşi ve 12 çocuğuyla birlikte yaşayan Fahire Kara, 1990 yılında eşi ile birlikte Hac vazifesini yerine getirmek için gitti. Kara çifti, 450'si Türk 1426 hacı adayının hayatını kaybettiği El Muaysem Tünel İzdihamı'nda yaralandı. Abdullah Kara eşini o kalabalıkta kaybetti, sonunda öldüğünü düşünerek Batman'a döndü.

Müge Anlı'ya konu olan başka bir olay üzerine programa katılmaya karar veren Fahire Kara'nın ailesinin anlattıklarından sonra, talihsiz kadının yaşadığı ilginç olayın detayları ortaya çıktı. Suudi yetkililer izdiham sırasında çevredeki herkesten yardım isteyince Yemenli bir kişi, Fahire Kara'yı kurtarma bahanesiyle kaçırmış, yıllarca Medine'deki evinde alıkoymuş ve ondan 3 çocuk sahibi olmuştu.


Müge Anlı kendisine gelen açıklamayı canlı yayında; "Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan sorumlu olan Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş Fahriye Kara'nın kaybını yakından izliyor. Ayrıca olay Milli İstihbarat Teşkilatımıza intikal etti. Fahriye Kara'nın Interpol tarafından araması çıkarılacak. Biz de kendilerine çok teşekkür ediyoruz" şeklinde duyurmuştu. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ