Göçmenleri taşıyan tekne battı: 4 kişi öldü, 30 kişi kayıp

İzmir’in Karaburun ilçesinde göçmenleri taşıyan teknenin su alıp batması sonucu, 35 kişiden 4’ü boğularak hayatını kaybetti. 1 kişinin kurtulduğu kazada, diğer 30 kişiyle ilgili arama-kurtarma çalışmalarının sürüyor.
KURTULAN KADIN JANDARMAYA HABER VERDİ

Alınan bilgiye göre dün gece saat 23:54’te, üzerinde can yeleği bulunan ve bütün kıyafetleri ıslak olan Irak uyruklu bir kadın Karaburun İlçe Jandarma Komutanlığı’na ulaşarak yardım istedi. İfadesinde, 8 Ekim 2018 tarihinde saat 20.00 sularında bir tekne ile denize açıldıklarını, tekne içerisinde yaklaşık 35 kişi olduklarını, denize açıldıktan kısa bir süre sonra teknelerinin su alarak battığını ve kendisinin denizde sürüklenerek Kuyucak Plajından karaya çıktığını söyledi. Diğer şahısların ise kaybolduğu bilgisini verdi.

KURTARMA ÇALIŞMASI


Bu ifade üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı 1 korvet, 2 bot ve uçakla hem denizde hem de havada arama kurtarma çalışmaları başlatıldı. Jandarma ve Emniyet birimleri de karada çalışmalara destek verdi.

KAYIPLAR ARANIYOR

İfade veren göçmen dışında 2 göçmenin karada, 2 göçmenin ise denizde olmak üzere toplam 4 kişinin cansız bedenine ulaşıldı. Kayıp olduğu değerlendirilen yaklaşık 30 göçmenin bulunması amacıyla arama kurtarma faaliyetlerinin sürdüğü bildirildi.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ