Eşi de tutuklu çaresiz annenin cezaevinde kör olma ihtimali var!

Ülkemizde 15 Temmuz sonrası OHAL bahanesiyle hız kesmeden devam edilen operasyonlarla yüzbinlerce kişi mağdur edildi. Aralarında öğretmen, öğretim görevlisi, sağlıkçı ve çeşitli mesleklerden binlerce kişi gözaltına alındı.
Hukuksuz bir şekilde yapılan gözaltılarda birçok  insan hak ve hürriyetleri ihlâli yaşadı. Vicdanlarda derin yaralar açan ve telafi imkansız sonuçlar doğuran bu gözaltılardan birisi de Isparta İlinde yaşandı.
Karı-koca öğretmen olan ailenin kapısı gelen polis ekiplerince çalındı. Evleri arandıktan sonra gözaltına alınan öğretmen çiftin 5 yaşındaki kızları komşuya verildi. Yaşanan trajik olayda gözaltına alınan aile çocuklarını akrabalarına teslim edilmesini istedi. Ancak polis ailenin bu basit isteğini bile red etti. Ailenin küçük kızı polis tarafından tanımadıkları kimselere verildi. Ailenin akrabalarının geleceğini söylemelerine kulak asmayan polisler küçük kızın hayatı boyunca unutamayacağı bir travma yaşamasına sebep oldu.

5 Yaşındaki Kızı Çocuk Esirgeme  Kurumuna Verecekler


Gözaltına alındıktan sonra 22 Temmuz’da  tutuklanan anne-baba aynı zamanda KHK ile çok sevdikleri öğretmenlik mesleğinden de ihraç oldu. Ellerinde ne var yok herşeyi alındı. Bu da yetmezmiş gibi kendilerine yardım edecek hiçbir akrabada bulamadılar. Karı-koca 5 yaşındaki küçük kızlarını çocuk esirgeme kurumuna vermeye karar verdiler.  Annesinden ve babasından ayrı kalan küçük kızın çocuk esirgeme kurumuna bırakılmak zorunda kalması ise aileyi iyice mahvetti.

Anne Kör Olma Tehlikesi İle  Karşı Karşıya

Geçen hafta hastaneye kaldırılan annenin görme yeteneğini kaybetmek üzere olduğu bildirildi. Hem eşi ile birlikte hapiste olması hem de kızının çocuk esirgeme kurumuna verilmesini kaldıramayan anne, görme kaybı ile baş başa kalmış durumda. İleride kör olma ihtimali bulunan annenin yaşadığı travmanın üstesinden gelmesi cezaevi koşullarında zor olduğu söylendi. Yetkililer ise yaşanan bu hukuksuzluğa her zamanki gibi sessiz kalmayı tercih etti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ