'Demek ki 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlayacağız'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın, miting yapmasını engelleyen Almanya'ya gösterdiği tepkiyi, Cem Özer şu sözlerle sosyal medya hesabına taşıdı.
Oyuncu ve şovmen Cem Özer geride bıraktığımız gün başlayan ve Almanya ile Türkiye arasında diplomatik bir krize neden olan miting gerginliği hakkında paylaşımda bulundu. Almanya'nın Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın katılacağı duyurulan toplantı için verilen izin geri çekilmişti. Bozdağ'ın bugün Almanya'nın Baden-Württemberg eyaletinin Gaggenau kentinde düzenlenen referandum etkinliğine katılması bekleniyordu. Gaggenau yönetimi Bozdağ'ın etkinlikte kalabalığa konuşma yapması için verdiği izni geri çekti. Bunun üzerine de Bozdağ, yaptığı açıklamada Almanya’yı kast ederek, ‘Bir toplumun toplantı yapmasına izin vermeyen bir demokrasi olabilir mi?’ ifadeleriyle yaşananlara tepki gösterdi.

O ZAMAN 1 MAYIS’TA TAKSİM’E

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın bu çıkışını sosyal medya hesabına taşıyan oyuncu Cem Özer, Bozdağ’ın lafları üzerinden dikkat çekici bir tespitte bulundu ve “Demek ki 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlayabileceğiz. Bu beyan arşive girmiştir çünkü” yorumunda bulundu.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ