Cezaevinden izinli çıkıp pompalı tüfekle dehşet saçtı

Konya’da cezaevinden izinli çıkan Tamer Garip, boşanma aşamasında olduğu Özge Taş’ı pompalı tüfekle bacaklarından vurdu. Polis, olaydan sonra kaçan Garip’in peşine düştü.
Olay, Konya Karatay ilçesi Köprübaşı Caddesinde yaşandı. Tam bir yıl önce ‘silahlı tehdit’ suçundan tutuklanan ve cezaevinden izinli çıkan Tamer Garip (37), boşanma aşamasında olduğu Özge Taş’ı caddede gördü. Otomobilden inen Garip, pompalı tüfekle kadının bacaklarına ateş ederek kaçtı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Her iki bacağından da yaralanan kadın ambulansla Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Özge Taş’ın bacaklarında çok sayıda kırık olduğu belirtildi.

Olay sonrası Özge Taş’a müdahalede bulunarak yardım eden bir kişi, “Silah sesleri üzerine yola çıktım. Kadın kanlar içerisinde yerde yatıyordu. Bacaklarını bağlayıp yardım ettim. Amca kurtar beni, diye bağırıyordu. Yaşamak istiyorum, diyordu” ifadelerini kullandı.

Polis, Tamer Garip’in kaçtığı otomobili Kayacıkaraplar Mahallesi’nde park halinde buldu. Otomobili inceleyen polis, sağ ön koltuk üzerinde bırakılmış mektuplar ile suç aleti pompalı tüfeği buldu. Polisin zanlıyı yakalama çalışmaları sürüyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ