Çanakkale'de tutuklama zulmü!

Ülkemizde devam eden zulüm sürecinin binlerce mağdurlarından birisi de Çanakkale’deki üç çocuk babası bir edebiyat öğretmeni.

Önce Okulu Mühürlendi Sonra İşsiz Kaldı

Yaklaşık bir yıl önce çalışmakta olduğu okul mühürlenince zulümlerle tanıştı. Çanakkale’nin en başarılı eğitim kurumlarından birisinde fedakarca çalışırken bir anda işsiz bırakıldı.


Savcı Adli Kontrol İstedi Hakim Tutukladı

OHAL ilanıyla birlikte tüm ülkede olduğu gibi Çanakkale’de de hukuksuz uygulamalar katlanarak devam etti. 14 Aralık 2016 günü polisler tarafından somut bir gerekçe gösterilmeden gözaltına alındı. Savcı adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk ettiği halde sulh ceza hakimi tarafından tutuklandığı belirtildi. Hukukçular bu şekilde bir tutuklamaya anlam veremediklerini ifade ettiler.

Üç Çocuğa Yaşlı Dede ve Nine Bakmaya Çalışıyor

Haksız bir şekilde tutuklanan başarılı öğretmen, eşinden ve üç çocuğundan ayrı bırakıldı. Ailenin geçimini anne üstlendiği için İstanbul’da çalışmaya gitmek zorunda kaldı. Çocuklarına ise 73 yaşındaki dede ve 66 yaşındaki babaannenin baktığı bildirildi. Dedenin daha önce açık kalp ameliyatı geçirdiği, babaannenin diyabet ve tansiyon rahatsızlıkları olduğu öğrenildi.

Yaşlı ve hasta olan dede ve babaannenin torunlarının bakımlarını zor yapabildikleri belirtildi. Babadan ve anneden ayrı yaşamak zorunda bırakılan çocukların ise psikolojilerinin ise oldukça kötü olduğu ifade edildi.
Aile fertleri, kendilerine ve yüzbinlerce aileye yaşatılan mağduriyetletin bir an önce sona erdirilmesini umut ediyor.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ