18 kızıl geyik ihaleyle avlanacak!

Tarım ve Orman Bakanlığı 5. Bölge Müdürlüğü Eskişehir Şubesi tarafından 18 kızıl geyik avı için yapılacak ihale 20 Temmuz’da gerçekleştirilecek.
Tarım ve Orman Bakanlığı 5. Bölge Müdürlüğü Eskişehir Şube Müdürlüğü tarafından açılan ve 20 Temmuzda yapılması planlanan ihale, açık teklif usulüyle gerçekleştirilecek.

6 ayrı bölgede yapılacak 18 geyik vurma ihalesi için Sivrihisar ilçesi Dumluca avlağında 4 geyik için 118 bin lira, Mihalıççık ilçesi Kızılbörüklü avlağında 3 geyik için 90 bin 500 lira, Mihalıççık Ömerköy avlağında 2 geyik için 69 bin lira, Alpu ilçesi Ağaçhisar avlağında 2 geyik için 56 bin lira, Merkez Kalabak avlağında 2 geyik için 47 bin lira, Beylikova ilçesi Sultaniye avlağında 3 geyik için 85 bin 500 lira ve yine merkez Kalabak avlağında 2 geyik için 47 bin lira, toplam ise 513 bin lira muhammen bedel biçilmiş oldu.

KATILMAK İSTEYEN 100 LİRA YATIRACAK


Hayvanseverlerin tepkisini çeken ihale, Arifiye Mahallesi Bilir Sokak’ta saat 10.30’da gerçekleştirilecek. İhaleye katılmak isteyenler ihale dokümanı bedeli olan 100 TL’yi Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Eskişehir Şubesi Döner Sermaye İşletme hesabına yatırmaları gerekiyor.

HAYVANSEVERLER TEPKİLİ

Yabani hayvanların ‘av turizmi’ adı altında vurulmasına izin veren Tarım ve Orman Bakanlığı hayvanseverlerin hedefinde. Sosyal medyada kampanya başlatan hayvanseverler ihalenin iptal edilmesini istiyor.

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Tarım ve Orman Bakanlığı, 2. Bölge Müdürlüğü tarafından yaşları ilerlediği gerekçesi ile 2 geyik ihale yoluyla avlanmaları için satışa çıkarılmış, ancak doğa koruma dernekleri ve hayvan severler çabasıyla ihale iptal olmuştu
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER YAŞAM HABERLERİ