Yunus, Ozan ve Güven UEFA’nın 50 futbolcu listesinde

UEFA, önümüzdeki sezon çıkış yapması beklenen 50 futbolcuyu açıkladı. UEFA’nın internet sitesinin editörlerinin hazırladığı listede Türkiye’den Ozan Kabak, Yunus Akgün ve Güven Yalçın da yer aldı.
Listenin duyurulduğu açıklamada, 50 oyuncunun her birinin özelliklerinden de bahsedildi. Galatasaray’ın 19 yaşındaki oyuncusu Yunus Akgün için, “İki ayağını da kullanabilen kanat oyuncusu, iyi bir ilk dokunuşa ve oyun görüşüne sahip. Ara transfer döneminde Anderlecht’e transferi söz konusuydu ayrıca Lazio ile de adı anılmıştı” ifadeleri kullanıldı.

Galatasaray altyapısından çıkan, Alman ekibi Schalke 04’ün 19 yaşındaki oyuncusu Ozan Kabak için ise şu ifadelere yer verildi: “Sağ ayaklı savunma oyuncusu, Galatasaray ile 2018-2019 sezonuna en iyi başlayan oyunculardan biriydi. 12 milyon Euro’ya Stuttgart’a transfer olduktan sonra da yaz transfer döneminde Schalke 04’e katıldı.”

Uefa.com’un editörleri, Beşiktaş ile geçen sezon iyi bir çıkış yakalayan 20 yaşındaki Güven Yalçın hakkında, “Güçlü fiziği ve golü kovalayan yapısı ile genç forvet, Beşiktaş forması ile iki kez hat-trick yapma başarısı gösterdi” değerlendirmesini yaptı.


Listede ayrıca, geçen hafta Fenerbahçe’den İtalya Serie A takımı Napoli’ye transfer olan 19 yaşındaki Makedon Eljif Elmas da yer aldı. Genç futbolcu için, “Kuzey Makedonyalı oyuncu Fenerbahçe’ye iyi bir şekilde hizmet ettikten sonra etkileyici bir performans göstererek Haziran ayında Napoli’ye transfer oldu”yorumu yapıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ