'Yeni yılın ilk transferi Burak Yılmaz'

Trabzonspor'da kadro dışı kaldıktan sonra ismi üç büyüklerle anılan Burak Yılmaz'ın Beşiktaş'la anlaştığı iddia edildi.
Fanatik'te yer alan habere göre tecrübeli oyuncunun sezon sonuna dek alması gereken paranın 4’te 3’ünü Beşiktaş'ın, kalanını da Trabzonspor'un ödeyeceği öne sürülüyor. Tarafların yüzde 99 anlaşmaya vardığı kaydedilirken pazartesi imzaların atılması beklendiği ifade ediliyor.

Haberde, Beşiktaş’ın transferden sorumlu yöneticisi Umut Güner'in cuma günü saat 10.00’da bordo mavili kulübün yöneticileri ve Burak Yılmaz’ın menajerleri ile bir araya geldiği belirtiliyor.

Buna göre saat 15.00’e kadar süren toplantıda görüşmeler bir ara tıkanma noktasına geldiyse de büyük ölçüde anlaşma sağlandı. Burak, transferinin gerçekleşmesi için öncelikle Trabzonspor’da birikmiş 2 milyon Euro civarındaki alacaklarını ve burada aldığı yıllık 3 milyon 550 bin Euro’nun garanti edilmesini istedi.


Siyah beyazlılar, yıllık ücreti yüksek bulup olumsuz yanıt verdi. Burak talebinde diretince taraflar masadan kalkma noktasına gelse de ortak noktada buluşuldu.

Yapılan anlaşmaya göre Burak’ın sezon sonuna dek alması gereken rakamın 4’te 3’ünü Beşiktaş, kalanını da Trabzonspor karşılayacak. Burak Yılmaz da gelecek sezonki ücretinde indirim yapmayı kabul etti.

Anlaşmaya varılan yeni rakamın 3 milyon Euro olduğu ileri sürülüyor

Taraftarların bir iki gün içerisinde bir araya gelerek detayları görüşmesi ve transferin pazartesi açıklanması bekleniyor.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ