Yayın krizi sona erdi: Süper Lig maçları Digiturk’te olacak

Süper Lig maçlarının ertelenmesine de yol açabileceği konuşulan Digitürk ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) arasındaki anlaşmazlık sona erdi. Varılan anlaşma sonucu Süper Lig maçları yine sadece Digiturk’te olacak.


Uzun süren müzakerelerin ardından Digiturk, kulüplerin de desteğiyle TFF ile Süper Lig'in mali temellerinin güvence altına alındığı yeni bir anlaşmaya vardı. Anlaşmaya göre TFF ve kulüpler yaygın yasa dışı yayıncılıkla mücadelede daha etkin rol üstlenirken, oyuncular ile özel röportaj hakları konusunda Digiturk’e desteklerini sürdürecekler.

Üzerinden anlaşılan bir konuda da döviz kurunun sabitlenmesi. Bu durum da Digiturk adına büyük bir mali taahhütü temsil ediyor. 


Digiturk, ağustos ayında üyelik fiyatlarını yükseltmeyerek taraftarların enflasyondan etkilenmemesini de sağlayacak. 

Yeni anlaşmaya ilişkin konuşan TFF Başkanı Nihat Özdemir şunları söyledi:

“Digiturk ile tüm tarafların en önemsediği konu olan herkes için finansal istikrar ortamının oluşacağı bir anlaşmaya vardığımız için çok memnunuz. Kur sabitleme oranlarının adil olması nedeniyle de Digiturk’e teşekkür ediyoruz. Ayrıca Türk futbolunun marka değerine zarar veren illegal yayıncılık sorununun da farkındayız. Bu yayınları engellemek için de elimizden gelen herşeyi yapacağız. Kulüplerimizle bu süreçte sürekli istişare yaptık ve çözümü ortak bulduk. Türk futboluna uzun yıllardır katkılar sağlayan çözüm ortağımız Digiturk ile yol arkadaşlığımızın daha uzun yıllar süreceğine inanıyoruz. Hep birlikte Türk futbolunun marka değerini yükseltmek için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Artık yeni sezon için gün sayıyoruz.”

beIN Sports'un sahibi olduğu Digiturk'ün yıllık 500 milyon dolar olan ödemeyi 3.80 TL kur üzerinden yapmak istemesi krize yol açmıştı.

Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman da yaptığı açıklamada beIN Sports'a çağrıda bulunarak yükümlülüklerini yerine getirmesini istemişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ