Yabancı sayısı 3 yılda 8’e düşecek

Riva’da yapılan toplantıda TFF ile kulüpler birliği yeni sezon, kamp dönemleri ve yabancı konusunu görüştü. Yabancı sayısı 3 yılda 14’ten 8’e düşecek. Gelecek yıl sayı 12 olacak.
Türkiye Futbol Federasyonu(TFF) ile Kulüpler Birliği Vakfı arasında Riva’da yapılan 6 saatlik görüşmede 2020/21 sezonu maç takvimi ve yabancı sınırı görüşüldü. Toplantının ana gündem maddeleri önümüzdeki sezonlarda düşürülecek olan yabancı sınırı, 2020/21 futbol takvimi ve kamp dönemleri oldu.
Liglerin başlangıç tarihi ve muhtemel sezon öncesi kamp tarihleri ile ilgili 18 kulüp, TFF Başkanı Nihat Özdemir ve yönetimine görüşlerini bildirdi. Ağustos ayındaki Şampiyonlar Ligi takvimi, 2021 yazında yapılacak olan EURO 2020, sezon ortasında ara olup olmayacağı gibi noktalar bu gündem maddesinde dile getirildi.

YABANCI SINIRI: 3 SEZONDA 14’TEN 8’E


Kulüpler, yabancı sınırı ile ilgili de soru ve görüşlerini TFF’ye iletti. Yabancı sınırının önümüzdeki sezonu etkileyip etkilemeyeceği, hangi noktada devreye gireceği soruldu. TFF, yabancı sınırının 3 sezon içerisinde kademe kademe düşürüleceği ve 12-10-8 şeklinde bir geçiş olacağı cevabını verdi. Önümüzdeki günlerde TFF ile Kulüpler Birliği, bu konularda tekrar bir görüşme yapacak ve kararlar alınacak.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ