UEFA’ya “2021 yazına kadar futbolu askıya alın” çağrısı

Dünya Sağlık Örgütü’nün, UEFA ile gerçekleştirdiği toplantıda futbol maçlarının ertelenme süresi ile ilgili şok bir tavsiyede bulunduğu öğrenildi. Maçların 2021 yazına kadar ertelenmesi istendi.


Tüm dünyayı etkisi altına alan korona virüsü salgını nedeniyle birçok futbol organizasyonu askıya alınırken, UEFA, maçları yeniden oynatmak için çözüm aramaya başladı. Ancak Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) UEFA ile gerçekleştirdiği toplantıda, futbolu 2021 yazına kadar askıya almanın en doğru karar olacağı tavsiyesi geldi.

2021 SEZONUNUN SONUNA KADAR ERTELEME


DSÖ, korona virüsü salgınının ikinci bir dalgası olacağını belirttiği ve maçların oynanması halinde virüsün yayılma hızının da artacağının altını çizdi. La Repubblica’da yer alan habere göre DSÖ, tüm olası senaryoları inceledikten sonra UEFA’ya maçların 2021 sezonunun sonuna kadar ertelenmesi çağrısında bulundu. UEFA’nın ise bu tavsiyeye sıcak bakmadığı ve futbol organizasyonlarının tamamlanması için çözüm aramaya devam ettiği belirtildi. Kulüplerin şimdiden ekonomik olarak sıkıntıya girdiğini dikkate alan UEFA, maçların 18 ay daha oynanmaması durumunda birçok takımın bu yükün altından kalkamayacağını düşünüyor. UEFA dün yaptığı toplantıda ülke federasyonlarına liglerin Ağustos ayına kadar tamamlanmasını istedi. 3 Ağustos tarihinden itibaren ise Avrupa maçlarının tamamlanmasını planladı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ