“UEFA Şampiyonlar Ligi Finali İstanbul’da oynanmayacak” iddası

New York Times Gazetesi, UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi Finali’nin koronavirüs krizi nedeniyle bu yıl planlandığı gibi İstanbul oynanmayacağını başka bir şehre alınacağını yazdı. İspanyol medyası, karşılaşmanın Lizbon’da yapılacağını iddia etti.
New York Times (NYT) Gazetesi, UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi Finali’nin koronavirüs krizi nedeniyle bu yıl planlandığı gibi İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanmayacağını başka bir şehre alınacağını yazdı. Gazete, haberini konu hakkında bilgi sahibi bir kaynağına dayandırdı.

Koronavirüs krizi öncesi UEFA Şampiyonlar Ligi Finali’nin 30 Mayıs’ta Atatürk Olimpiyat Stadı’nda yapılması planlanmıştı.

NYT, süresiz olarak ertelenen Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi rekabetinin tamamlanması için çalışmalarını sürdürdüğünü ve UEFA’nın İstanbul’a alternatifler üzerinde çalıştığını belirtti.


Ulusal liglerin başlaması ile birlikte sezonların tamamlanacağını kaydeden gazete, UEFA’nın Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi’ni Ağustos’ta tamamlamak için görüşmeler yürüttüğünü belirtti.

İSPANYOL MEDYASI: LİZBON’DA OYNANACAK

Haberde, Avrupa Ligi Finali’nin Polonya’nın Gdansk şehrinde yapılmasının daha önceden planlandığı ancak UEFA yönetiminin 17 Haziran’da yapacağı toplantıda kesin kararın verileceği ve alternatif yerler üzerinde görüşmelerin yürütüldüğü kaydedildi.

UEFA yönetiminin Türk yetkililerle gelecek hafta bir görüşme gerçekleştireceği ve karşılaşmanın yerinin değiştirilmesi konusundaki anlaşmaya son şeklinin verileceğini belirten gazete, İstanbul’un ileri bir tarih için karşılaşmaya ev sahipliği yapabileceğini belirtti.

İspanyol medyası, UEFA’nın Şampiyonlar Ligi finali için Portekiz’in Lizbon kentini düşündüğünü ileri sürmüştü. Az sayıda başka aday şehrin de bulunduğu kaydediliyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ