Türkiye’nin desteklemediği Turgay Demirel yeniden FIBA başkanı

Turgay Demirel, yeniden FIBA Avrupa Başkanı seçildi. Demirel, 2019-2023 yılları arasında FIBA Avrupa başkanlığı görevini yerine getirecek.
Turgay Demirel, Uluslararası Basketbol Federasyonları Birliği (FIBA) Avrupa’daki başkanlık görevini 4 yıl daha sürdürecek. Almanya’nın Münih kentinde iki gündür devam eden FIBA Genel Kurulu’nda başkanlık seçimleri yapıldı. FIBA Avrupa’da 2014 yılından bu yana başkanlık görevini sürdüren Turgay Demirel, ikinci kez adaylığını koyduğu seçimi de kazanmayı başardı.


Belçikalı Cyriel Coomans ve Sırp Dejan Tomasevic’i geride bırakarak 50 üyeden 27’sinin oylarını alan Demirel, FIBA Avrupa’da 2023 yılına kadar başkan olmaya devam edecek.

TÜRKİYE DESTEKLEMEDİ

Türkiye Basketbol Federasyonu(TBF), yapılacak olan Uluslararası Basketbol Federasyonu (FIBA) Avrupa Başkanlık Seçiminde mevcut başkan Turgay Demirel’i değil, Sırp temsilci Dejan Tomasevic’i destekledi.

HİDAYET TÜRKOĞLU: BİZİMLE TEMASA GEÇMEDİ

TBF başkanı Hidayet Türkoğlu’nun ekibi “Bu seçim sürecinde Turgay Demirel, Türkiye Basketbol Federasyonu ile en ufak bir temasa geçmedi. Ne başkan düzeyinde, ne de başka bir şekilde iletişimde bulunmadı.

Ama diğer iki aday, Türkiye Basketbol Federasyonu ile sürekli iletişim halindeydi. Her türlü planlarını ve projelerini bize aktardılar. Gerek Avrupa, gerekse Türkiye adına ne gibi güzel çalışmalar yapacaklarını ortaya koydular” ifadelerini kullanmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ