Türkiye’de NBA maçlarını yayınlayan S Sport, Enes Kanter’in yer aldığı maçları yayınlamayacak

Türkiye’de NBA maçlarının yayın haklarını elinde bulunduran S Sport, NBA Batı Konferansı Finali’nde karşı karşıya gelecek Enes Kanter’in takımı Portland Trail Blazers ile Golden State Warriors’ın karşılaşmasını yayınlayamayacağını açıkladı.


Sadettin Saran’ın sahibi olduğu Saran Holding’e ait S Sport, 2017 yılından buyana hizmet veriyor. D-Smart platformuna özel olarak yayın yapan Spor Smart 2 kanalını satın alan Sadettin Saran, S Sport olarak değiştirdi.

Türk basketbolcu Enes Kanter, Fethullah Gülen’e verdiği açık destekle biliniyor. Kanter bu nedenle milli takımada alınmıyor. Kanter’in pasaportu da iptal edilmişti.


Reuters’a konuşan Kanalın spikeri Ömer Saraç, “Warriors-Blazers maçlarını yayınlayamayacağımızı net olarak söyleyebilirim” dedi.

Spiker Saraç, “Dahası, Portland finale çıkarsa onu da yayınlamayacağız. Bu bizimle ilgili bir durum değil ama durum da bu.” şeklinde ekledi.

Reuters’a konuşan bir S Sport yetkilisi de yalnızca Toronto Raptors ile Milwaukee Bucks arasındaki Doğu Konferansı Finallerini yayınlayacaklarını açıkladı.

Reuters, Türkiye’de maçları izlemek isteyenlerin NBA’in ücretli internet platformları olan NBA TV ve NBA International üzerinden seyredebileceğini duyurdu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ