Trabzonsporlu Obi Mikel ırkçı saldırıları anlattı gözyaşlarını tutamadı

Trabzonspor’un başarılı orta saha oyuncusu Obi Mikel, Erzurumspor maçı öncesinde ırkçılık ile ilgili yaşadıklarını anlattı. 4 yaşındaki çocuklarına bile ırkçı saldırı olduğunu kaydetti. Gözyaşlarını tutamadı.
Trabzonspor’un Fenerbahçe ile oynadığı maçın ardından sosyal medya üzerinden ırkçı saldırılara maruz kaldığını belirten John Obi Mikel, Türkiye Kupası’ndaki BB Erzurumspor maçı öncesinde yaşananları anlattı. 4 yaşındaki çocuklarına bile ırkçı saldırıda bulunulduğunu söyledi ve gözyaşlarını tutamadı. Obi Mikel’in açıklamaları şöyle:


IRKÇILIK YAPAN İNSANLARIN HAYATIMIZDA YERİ OLMAMALI

Çok üzgünüm, çok rahatsız edici. Buraya geldiğimden beri takım arkadaşlarım ve tüm Trabzon bana çok içten davrandı. Irkçılığın futbolda yeri yok, ırkçı insanlar hayatın herhangi bir anında bulunmamalı. Bu büyük bir suç, büyük bir yanlış. Hem kız arkadaşım, hem de 4 yaşındaki çocuğum için bile mesajlar aldım. Ben bireysel olarak hayal kırıklığına uğramış hissediyorum, çok üzgünüm.

Bu insanların hayatımızda yeri olmamalı. Yalnız olmadığımı gösteren mesajlar aldım. Birçok taraftarlardan, Galatasaray taraftarlarından da destekleyici mesajlar aldım. Bana destek olduklarını belirten mesajlar aldım. Yaşadığımız bu toplumda bu tür şeylere yer olmamalı, bunu yaşamamalıyız. Doğduğumuzda hepimiz eşitiz ve hepimiz aynıyız aslında, böyle devam etmeliyiz.

4 YAŞINDAKİ ÇOCUKLARIM İÇİN SÖYLENENLER

4 yaşında çocuklarım hakkında böyle şeyler söylenmesi… Bu yaşanmamalı. Kesinlikle kabul edilemez. Üzgünüm ve çok sinirliyim. 4 yaşında 2 kız çocuğu için bunları söyleyemezsiniz. Emre Belözoğlu ile maçta aramızda ufak bir tartışma oldu, maç sonrasında bir sorun olmadığını söyleyebilirim.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ