Süper Lig kulüplerinden ‘hakem’ kararı

Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu, ”Bugün yapılan toplantıda 14 kulüple ilk yarıda kalan altı maçta bir anlaşma yaptık ve hakemler hakkında konuşmama kararı aldık” dedi.

Her dönem tartışılan hakemler hakkında son dönemde artan hatalar nedeniyle eleştiriler çoğalmıştı. Kulüp yöneticileri, verdikleri demeçlerle çifte standart uygulandığını, bu durumun takımlara zarar verdiğini dile getiriyorlar.

Geçtiğimiz ay kulüplerin tepki göstermesi sonrası Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Serdar Tatlı istifa etmişti. Ancak hakemler de eleştirilerin haksız olduğunu ve bunların ‘psikolojilerini’ bozup kendilerini kötü etkilediğini savunuyor.


Güncelliğini yitirmeyen konu, kulüpler birliğinin toplantısında da gündeme geldi. Başkan Ağaoğlu, toplantıya katılan 14 kulübün, ligin geri kalanında hakemler hakkında konuşmama kararı aldığını duyurdu.

Toplantıya, Beşiktaş, Antalyaspor, Alanyaspor, Kayserispor, Sivasspor ve Gaziantep FK katılmadı. 

Ağaoğlu, şunları söyledi: ”Centilmenlik anlaşması konusunda anlaşmaya varıldı. 14 kulüp vardı. Diğer kulüplerle konuşmadık. Katılanlar kendilerinin ve yöneticilerinin, MHK ile birlikte yaptığımız çalışmaların selameti açısından o sürece zarar vermemek için hakemlerin moral ve motivasyonlarını etkilememek adına, ilk yarının sonuna kadar 6 maç bitinceye kadar hakemlerle ilgili hiçbir görüş ve beyanda bulunmayacaktır. Bu da toplum tarafından olumlu karşılanacaktır”.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ