'Sicili bozuk' polemiği: Ali Koç PFDK'ye sevk edildi

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un "Bizim ülkemizde yok efendim tweet 19:05'te atılmış.


Biz şunu konuşalım; bir teknik adamın sicili neden bu kadar bozuktur, neden bu kadar çok ceza alır? Bunları konuşmuyoruz" sözleri Fenerbahçe ve Galatasaray arasında yeni bir kavganın başlamasına yol açtı.

Ligde iki hafta sonra karşı karşıya gelecek olan iki takım, şimdiden ortamın gerilmesine neden oldu. Terim, Ali Koç'un sözlerine "Maçtan evvel yapılan açıklamaları öğrendim, hedef buysa... Avrupa'nın en büyük futbol organizasyonunda, burada olmayanlarla ilgili rica edersiniz konuşmayalım" diyerek cevap verdi.


Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ise, "İnsanı, hayvandan ayıran şey edeptir" açıklamasında bulundu. Polemiğin ardından PFDK devreye girdi.

 

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, PFDK'ye sevk edildi.

TFF'den yapılan açıklama şöyle:

"Hukuk Müşavirliği'nce 19.09.2019 tarihinde Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na yapılan sevk raporları aşağıda belirtilmiştir.

FENERBAHÇE A.Ş. Kulübü Başkanı ALİ YILDIRIM KOÇ'un 18.09.2019 tarihinde medyaya yaptığı "sportmenliğe aykırı açıklamaları" nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı'nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir."

Açıklamada ayrıca Kayserispor Kulübü Başkan Yardımcısı Mehmet Çakmak Uyar'ın da Antalyaspor karşılaşmasının ardından "sportmenliğe aykırı açıklamaları"ndan dolayı PFDK'ye sevk edildiği belirtildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ