Sergen Yalçın’dan Balotelli’ye: Direkt bana yaptı, seviyesini belli etti

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın'dan, maç içinde kendisine hareket yapan Mario Balotelli'ye sert yanıt geldi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Adana Demirspor karşısında 3-0 öne geçmelerine rağmen sahadan 3-3 berabere ayrıldıkları maçı değerlendirdi. Oyuncularının maçın ikinci yarısında konsantrasyon eksikliği yaşadığını dile getiren Sergen Yalçın, sonradan oyuna giren futbolcuların takıma katkı veremediğini söyledi. Öte yandan Adana Demirspor golcüsü Mario Balotelli ile arasında yaşanan gerilime de değinen Yalçın, “Geçen sezon bize gelemedi diye mi, kafasına ne kurduysa. Kendisi adına üzücü bir durum. Maalesef kendi seviyesini belli etmiş oldu” dedi. İşte Sergen Yalçın’ın maç sonu yayıncı kuruluş mikrofonlarına yaptığı açıklama:

“3-0’lık skorun ardından 3-3’e dönmesi bizim adıma talihsiz bir gece. Geçen maç, bu maç enteresan oyunlar oynuyoruz. Özellikle 60’dan sonra inanılmaz bir düşüş, mental sorunlar art arda goller yememize sebep oldu. Daha sağlam durmaları gerekiyordu. Bu oyun hafife almaya gelecek bir oyun değil. Bu oyun ciddiye alınması gereken sert, zor bir oyun. Çok daha fazla mücadele etmemiz gerekiyor skoru korumak ve oyunu korumak için.”


“ÇOK ABARTMAMAK LAZIM”

“Olur böyle şeyler sezon içerisinde, çok abartmamak lazım. Bazen başımıza bu tip şeyler gelebiliyor. Bu maçtan çıkarmamız gereken dersleri, neleri doğru yapmamız gerekiyor gibi birçok konuda tekrar oyuncularla konuşmamız gerekecek. İki puan kaybettik üzgünüz ama telafisi olmayan bir müsabaka değil. Ben hakem maç bitmişti, iki dakika fazla oynattı. Neden oynattığını sordum, o da sakatlık olduğunu söyledi. Demek ki hakem sürenin uygun olmadığını gördü ki maçı uzattı. Benim yapacağım bir yorum yok, hakem arkadaşların kararı.”

“SONRADAN GİRENLER KATKI SAĞLAMADI”

“Henüz sezon başı arka arkaya oynanan oyunlar. Bugün skoru almış gibi gördük. Diri oyuncular oyuna aldık skoru elde tutmak için ama maalesef sonradan oyuna kattığımız oyuncular takıma hiçbir katkı sağlamadılar. Bizim için gecenin en kötü tarafı buydu.”

“BALOTELLI SEVİYESİNİ BELLİ ETTİ”

“Balotelli direkt bana hareket yaptı. Hakem sarı kart verdi. Bir oyuncunun rakip teknik direktöre hareket yaptığına oyunculuğumda da şahit olmadım. İlk defa görüyorum bunu. Hakem sarı kart verdi. Cezası nedir bilemiyorum ama bir futbolcunun rakip teknik direktöre yapmaması gereken bir hareket. Balotelli benim muhattabım değil. Ben teknik direktörüm, o oyuncu. Kendisiyle hiç konuşmadım, görüşmedim. Neden bana böyle bir hareket yaptı anlamadım. Geçen sezon bize gelemedi diye mi, kafasına ne kurduysa. Kendisi adına üzücü bir durum. Maalesef kendi seviyesini belli etmiş oldu. Yazık oldu biraz kendisi için. Çok samimiyetsiz bir hareket.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ