Sergen Yalçın: TFF'den rica ediyorum, bu arkadaşa haddini bildirin

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, Jaap Uilenberg'in kendisine yönelik sözlerine, "TFF'den rica ediyorum, haddini bildirin. Bu arkadaşın işine son verin. Siz bildiremezseniz, biz bildiririz" tepkisini gösterdi.

Haber Global'e konuşan Sergen Yalçın, "Bizim meslekte işler iyi giderken çok fazla kimseye ihtiyacınız olmuyor. Burada taraftarın, camianın, halkımızın desteğine zor anlardayken ihtiyaç var. Ben Şenol hocaya destek olmamız gerektiğini düşünüyorum. Futbolda işler her zaman iyi gidecek diye bir şey yok. Sonuç çok sağlıklı olmadı ama destek vermek lazım diye düşünüyorum hocamız ve oyuncularımıza. Hepsi ülkemizin değerleri. Bugün hocamızın yerinde herkes olabilir, biraz destek olmak lazım. Kaos yaratmayı çok seviyoruz. Bu oyuncularımız ve hocamız bizi EURO 2020'ye götürdü. Dünya Kupası'na da götürmeyi başarabilirler" dedi.

Sergen Yalçın, MHK Eğitim Danışmanı Jaap Uilenberg'in seminerde kendisine yönelik sözlerine şu ifadelerle tepki gösterdi:


"Bu adam bir yerlerde seminerler veriyorlardır. Bayern Münih teknik direktörü hakemlere çok baskı yapıyor diyebiliyor mudur? Bu arkadaşa birileri bir şey fısıldamıştır. Diğer teknik direktörler baskı yaratamıyorlar mı? Buna kim ne fısıldamış? Sen, Beşiktaş camiasını nasıl karşına alıyorsun? Beşiktaş camiası sana haddini bildirir, onu bil bir defa. TFF'den bir yetkili varsa bağlansın. Bu adama, böyle bir röportaj yapma imkanı nasıl vermişler? Sen hakem eğitmenisin. Sen, hakemlere beni hedef gösterdin. Acaba seminerde benimle ilgili ne söyledin. Sen basına benim hakkımda böyle çekinmeden konuşuyorsan. Kesin, 3-5 maç içinde beni maçtan atarlar."

NE OLMUŞTU?

Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın, Karagümrük maçında Salih Uçan'ın kırmızı kart görmesi sonrasında yaptığı oyuncu değişikliğiyle ilgili olarak "10 kişi kalınca, bir orta saha sokmamız gerekiyordu ve Necip'i aldık. Başka oyuncu da tercih edebilirdik ama Türk oyuncu sokmak zorundaydık herhalde. Kural öyle değilse 4. hakem de kuralı bilmiyor, bizi kandırdı o zaman. 'Türk oynatmanız lazım' dedi, biz de Necip'i aldık. 3. oyuncumuz atılınca Türk sokmak gerekiyor galiba. Biz öyle biliyoruz" ifadelerini kullanmıştı.

MHK Eğitim Danışmanı Jaap Uilenberg Serge’nin bu sözlerine şöyle cevap vermişti:

“Hakemlerin kaç oyuncu girdiği, yabancı oyuncu sayısı kaç olduğuyla ilgili sorumluluğu yoktur. Beşiktaş-VavaCars Fatih Karagümrük maçındaki olayda hakemin hiçbir sorumluğu yoktur. Hakemin sorumluğu sadece oyun kuralları ve VAR protokolüdür. Diğer talimatlardan sorumlu olanlar kulüpler ve onların çalışanlarıdır."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ