Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: “Kararı TFF verdi, sorumluluk da TFF’nindir

TFF’nin ligleri 12 Haziran’da başlatma kararı alması ile ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Özgür kendi iradeleriyle kararı federasyon zaten verdi. Bundan sonraki sorumluluk da federasyonundur.” dedi.
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanı Nihat Özdemir bugün yaptığı toplantıda şimdilik liglerin 12 Haziran’da başlaması kararını aldıklarını açıkladı. Konuyla ilgili Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir açıklama yaparak sorumluluğun TFF’de olduğunu ifade etti. Bakan Koca açıklamasında “Bilim Kurulu’na Türkiye Futbol Federasyonu’nun kararıyla ilgili bir şey gelmedi, öncesi ve sonrasıyla ilgili bir durum söz konusu olmadı. Sayın başkan ile dün bir görüşmemiz oldu. Özellikle futbol, hassas bir konu, geniş kitleleri ilgilendiren bir alan ve burada kararı vermesi gereken federasyonun kendisi, özellikle altını çizerek ifade ettim. ” dedi.


TFF’YE ÖNERİDE BULUNMAK İSTEMEDİĞİMİZİ BELİRTMİŞTİK

Bakan Koca TFF’nin özgür iradesiyle kendi kararını verebileceğine dikkat çekerek “Burada bakanlık ve Bilim Kurulu olarak öneride bulunmak istemediğimizi belirtmiştik. Federasyonun bir Sağlık Kurulu olduğunu biliyoruz, bu süreci nasıl yönetmeleri gerektiğiyle ilgili bir çalışma olduğunu da biliyoruz, dolayısıyla, özgür, kendi iradeleriyle kararı federasyon zaten verdi, bundan sonraki sorumluluk da federasyonundur. Federasyon bu kararı alabiliyorsa, karar kendisinindir ve sorumluluk da federasyonundur.” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ