Ronaldo Juventus'a transfer oldu İşçiler greve gitti

İtalya'da bir sendika, Ronaldo'nun Juventus futbol klübüne 100 milyon avro karşılığında transfer olmasına karşı grev ilan etti.
İtalya'da bir sendika, Ronaldo'nun Juventus futbol klübüne 100 milyon avro karşılığında transfer olmasına karşı grev ilan etti. Juventus klübü ve Fiat Chrysler otomotiv grubunun sahibinin aynı kişi olması ve grup çalışanlarının zam isteğinin geri çevrilmesi işçilerin greve gitmesine neden oldu.

Reuters’ın haberine göre, hem Juventus hem de Fiat Chrysler grubunun en fazla hissesine sahip ailesi olan Agnelli ailesinin 100 milyon avroyu Ronaldo için harcaması fabrikalarda çalışan işçilerin greve gitmesine neden oldu.

Geçtiğimiz günlerde Juventus klübü, Portekizli futbolcu Ronaldo’yu, İspanya’nın Real Madrid klübünden 100 milyon avro karşılığında transfer etmişti. İtalya’daki işçiler bu durumu kabul edilemez olarak yorumladı. Yıllardır büyük ekonomik fedakarlıklar yaptıklarını ifade eden işçiler, fedakarlıklarının karşılığı olan milyonlarca avronun bir futbolcu için harcanmasının kabul edilemez olduğunu ifade etti.


ONLARCA DİĞER MARKA DA MAĞDUR OLABİLİR

Grevde binlerce Fiat işçisinin katılması beklenirken, Fiat Chrysler grubu altında üretilen Alfa Romeo, Jeep ve Maserati gibi onlarca markanın, önümüzdeki pazar ve salı günleri arasında gerçekleştirilecek grevden etkilenmesi bekleniyor.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ