‘Ortada bir karmaşık hâl var, Fenerbahçe'de transferi kim yönetiyor?’

Geçtiğimiz sezonu tarihinin en kötü performanslarından birine imza atarak noktalayan Fenerbahçe’de hedef, yeni sezona güçlü hazırlanmak.


Ersun Yanal ile yola devam eden sarı-lacivertli ekip, yeni transfer sezonu olan 8 Haziran'da düğmeye basacak.

Habertürk yazarı Serdar Ali Çeliker, F.Bahçe’nin, muhtemelen 2-3 Temmuz gibi sezonu açacağını söylüyor. Ancak “Her yıl olduğu gibi bu yıl da transferler kampa yetişmeyecek elbette” görüşünü dile getiriyor:


“Hatta bir iki transfer lig başladıktan sonra, transfer penceresinin kapanacağı 31 Ağustos'a ancak yetişecek.”

Transfer ekibine dair kulis paylaşan Çeliker, "ortada karmaşık bir hâl olduğundan" bahsediyor...

Çeliker, “Fenerbahçe'de karışık gözüken bir durum var. Geçen yıl Batur-Ömer Footalent'inin etkinliği bu yıl Mirsad Türkcan'a geçmiş görünüyor. Ayrıca başkanın manevi kardeşi sevgili Demiyın'ı hala duruyor” diyor ve ekliyor:

“Bu sezon 11 transferin 11'inde de patlayan bu beceriksiz arogan ve onun ekibine aldığı Footalent kökenli 2 scout bomba üstüne bomba yaptılar. Miha Zajc denen Sloven Salih Uçan'ı 6.5 milyon Euro'ya mal ettiler. Şimdi bu her haliyle dökülen scout ekibi de 11 transferinin hepsi patlak çıkan Demiyın da hala görevlerinin başında!”

Öte yandan Emre'nin takıma transfer konusunda öneriler verdiğini hatırlatan yazar, İrfan - Mahmut ve Visca isimlerinden bahsediyor.

Çeliker’e göre muhtemelen İrfan Can alınacak…

Ersun Yanal’ın, Ze Luis ve Soucek'i çok istediğini söyleyen yazar, “Bence sol kanat forveti de istiyor. Skov da onun istediği isimlerden... Soucek'in alınması halinde çok doğru bir transfer olacağını düşünüyorum. Bu oyuncu tipik bir numarasız merkez orta saha. 6-8 hatta 10 numara oynayabilen gol şansı yüksek çok iyi bir isim” yorumu yapıyor.

Takımda transfer konusunda bir konsensus sağlanmasının olmazsa olmaz olduğunun altını çizen Çeliker, buradan en son kimin kararının geçerli olacağını sorguluyor.

Çeliker, sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Pek sevgili Demiyın olacaksa bu sene de geçmiş olsun. Ki hatta ayda 100 bin Euro maaş alan Demiyın'ın ne iş yaptığını biri açıklarsa sevinirim. Yok Emre'nin dediği olacaksa Başakşehir 2 versiyonu bir takım mı kurulacak?

Son karar Ersun Yanal'ınsa en az 3 oyuncu onun istediği isimlerden oluşmalı. Yok son karar Ali Koç - Semih Özsoy ikilisindeyse bu ikili arasında fikir birliği var mı?

Fikren; "FFP'ye uygun gidelim"e mi yakınlar yoksa "Bu sene şampiyon olabilecek kadroyu kurmalıyız. FFP riskini göze alıp bu çemberi kırmalıyız" mı diyecekler?

Sonuçta bir karmaşık hal olduğu görünüyor.

Umarız dışarıdan görünen hal budur. İçeride bu kadar kaotik bir durum yoktur.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ