Ordu futbolcuların kaldığı otele baskın yaptı! Samatta’yı odada tuttular

Madagaskar ile Tanzanya arasında oynanan Dünya Kupası Elemeleri maçı yeşil zemin üzerinden çok Madagaskar ordusunun, konuk takımın konakladığı otele baskın düzenlemesiyle gündem oldu!

Silahlı Madagaskar ordusunun askerleri, corona virüs testlerinin pozitif çıktığı iddiasıyla Tanzanya Milli Takımı’nın oyuncularının bulunduğu otele baskın yaptı.

Virüse yakalanan oyuncuların Aishi Manula, Mbwana Samatta ve Bakari Mwamnyet olduğu iddia edildi.


MADAGASKARA GÖRE POZİTİF, TANZANYA’YA GÖRE NEGATİF

Oteldeki baskın öncesinde ise Madagaskar görevlileri, özel uçakla ülkeye gelen Tanzanya kafilesine uçakta corona testi yaptı ve bu testlerde 3 kişi corona çıktı. Ancak Tanzanya’nın ülkeye giriş öncesi yaptığı testleri yeniden tekrarlamasıyla hiç kimsede pozitif sonuca rastlamadı!

Otele giden Tanzanya kafilesinin kaldığı otele giden ordu görevlileri, iddia edilen 3 futbolcunun odalarının önünde nöbet tuttu. Tanzanya Futbol Federasyonu da silahlı askerlin nöbette olduğu görüntüleri paylaştı.

1-1 biten maçta üç futbolcu sahaya çıkamadı. Maçtan önce ordunun baskın yaptığı otelde maç sonunda kalmaya devam eden Tanzanya kafilesi, bir gün sonra ülkeden ayrıldı.

Fenerbahçe’nin sezon başında Antwerp’e kiraladığı Mbwana Samatta da Belçika’ya döndükten sonra bir test daha olarak negatif sonuç aldı. Tanzanyalı futbolcu, Instagram hesabından fotoğraflar paylaşmayı sürdürerek karantinada olmadığını duyurdu.
   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ