Naomi Osaka tenise ara mı veriyor?

Psikolojik açıdan zor günler geçirdiği gerekçesiyle Fransa Açık ve Wimbledon'dan çekilen Naomi Osaka, tenise bir süre ara vermeyi düşündüğünü söyledi.

Amerika Açık Tenis Turnuvası üçüncü turunda karşılaştığı 18 yaşındaki Kanadalı Leylah Fernandez ile oynadığı maç sırasında sinirlerine hakim olmakta güçlük çektiği gözlenen ve umulmadık bir şekilde yenilip turnuvaya veda eden geçen senenin şampiyonu Japon kadın tenisçi Naomi Osaka, tenise bir süre ara verebileceği sinyalini verdi.

Maç sonrası yaptığı basın toplantısında çok üzgün olduğu görülen Osaka, "Bir sonraki maçı ne zaman oynarım inanın bilmiyorum. Sanırım bir süreliğine oynamaya ara vereceğim" şeklinde konuştu.


Son zamanlarda işler istediği gibi gitmediğinde aşırı endişe duyduğunu ve bunu da elinde olmadan dışarıya yansıttığını söyleyen Osaka, "Bazı sorunlarla boğuşuyorum" dedi.

Henüz 23 yaşında olan Naomi Osaka'nın geçen yıldan bu yıla hem ruh sağlığını ve hem de performansını korumada zorlandığı görülüyor.

Bir süredir duygusal yönden yıpranan ve depresyon nöbetleri geçirdiğini söyleyen Osaka, sporcuların da insan olduğu ve kendilerinden sürekli yüksek performans beklenmesinin psikolojilerini bozduğunu savunuyor.

Osaka "Uzun bir zamandır her kazandığımda sevinç duymak yerine rahat bir soluk alır oldum. Ve her kaybettiğimde ise müthiş bir üzüntü hissediyorum. Bu hiç normal değil" diyor.
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ