Millilerin asker selamına UEFA’dan inceleme kararı

A Milli Takımda, futbolcuların Arnavutluk maçında attığı golün ardından yaptığı gol sevincini ile ilgili UEFA İletişim Direktörü Philip Townsend inceleme başlatacaklarını söyledi.Türkiye’nin Arnavutluk’u 1-0 yendiği maçta Cenk Tosun’un golü sonrası tüm Barış Pınarı Harekatı nedeniyle verdiği asker selamı UEFA tarafından incelenecek. Mehmetçik’e moral olarak verilen asker selamının incelemeye tabi tutulması skandal olarak değerlendirildi.


UEFA İletişim Direktörü Philip Townsend, kendisine ulaşan İtalyan Haber Ajansı ANSA’ya konuyla ilgili bilgi verdi. Bu sevincin “provokasyon” taşıyıp taşımadığını inceleyeceğini söyledi.
Philip Townsend, “Bu sevinci görmedim ancak bir provokasyon olabilir. Regülasyonlar politik ve dini farklılıklara yönelik hareketleri yasaklıyor. Kontrol edeceğimin garantisini verebilirim.” ifadelerini kullandı.

MERİH VE CENGİZ İÇİN ÇİRKİN TALEP

İtalya’da gün içinde de İtalyan Senatör Roberto Calderoli, Barış Pınarı Harekatı’na destek veren Cengiz Ünder ve Merih Demiral’ın Roma ve Juventus’tan gönderilmesi gerektiğini ifade eden bir açıklama yapmıştı. İki oyuncuda senatöre sosyal medyadan mehmetçik’e verdiği destekle cevap vermişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER SPOR HABERLERİ